Tęczowa flaga na Giewoncie nie obraża

Opublikowano: 24.03.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1700

W sierpniu 2020 nieznani sprawy zawiesili na krzyżu na Giewoncie tęczową flagę. Była to akcja solidarnościowa przeciwko nagonce na osoby LGBT i ściganie ich przez ograny prawa za wieszanie flag na pomnikach. Sąd umorzył sprawę – nie dopatrzył się w tym akcie profanacji.

W szczycie sezonu tęcza pojawiła się również w Tatrach, na jednym z najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez turystów.

Sprawa natychmiast trafiła do zakopiańskiego sądu jako obraza uczuć religijnych zgłoszona przez świadka zdarzenia Adama S. 19 stycznia Prokuratura Rejonowa w Zakopanem umorzyła sprawę, gdyż nie dopatrzyła się zasadności oskarżenia. Mimo to, pokrzywdzony Adam S. oraz szczecińskie Stowarzyszenia Fidei Defensor złożyli zażalenie na decyzję Prokuratury. Pełnomocnik pokrzywdzonego próbował udowodnić, że doszło do znieważenia symbolu krzyża oraz jego profanacji. Zakopiański Sąd po raz kolejny odrzucił zażalenie i zamknął sprawę.

„Tygodnik Podhalański” poinformował, że sędzia Marek Marchalewicz nie dopatrzył się znamion przestępstwa, chociaż przyznał niestosowność czynu powieszenia flagi w tym miejscu. Zaznaczył jednak, że nie każde niestosowne zachowanie należy karać.

Przypomnijmy, że flaga w żaden sposób nie zniszczyła ani nie naruszyła konstrukcji krzyża i została zdjęta zaraz po wykonaniu zdjęcia. Sprawa rozeszła się głośnym echem, bo była to prawdopodobnie najwyżej zawieszona flaga w Polsce, budząca tyle emocji. Po raz kolejny okazało się, że tęcza nie obraża.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

  1. 3steta 24.03.2021 15:49

    Krzyż i flaga tęczowa? O ile wiem istnieją osoby (i to nie mało),którzy wyznają religię katolicką i są osobami lgbt. Może niesłusznie wyznają religię,która wcześniej podpaliłaby ich na stosie,a dzisiaj część wyznawców tej religii chętnie podpaliłaby flagę osób lgbt… Ale nie mi to oceniać,niech ludzie wierzą w to co chcą.

  2. Radek 25.03.2021 03:35

    Niby dlaczego tęcza miała by obrażać? Jedynie aktywiści dziwnych treści zachowują się jak idioci wieszając kolorowe flagi byle gdzie aby promować seks.
    Krzyż na szczycie tej świętej słowiańskiej góry obraża uczucia Słowian, bo pokazuje im, że są niewolnikami katolików i że Katolicy nie odpuszczą i na każdej świętej górze umieszczą symbol śmierci.

  3. MasaKalambura 25.03.2021 07:03

    Użycie flagi nie obraża, ale użycie słów kobieta mężczyzna, rodzina, Bóg obraża.

  4. Stanlley 25.03.2021 10:12

    mnie nie obraża – są większe zmartwienia dla tego udręczonego kraju…

  5. marcin333 25.03.2021 14:33

    jakby ktoś zawiesił krzyż w urzędzie, to by Sąd uznał, że obraża uczucia ateistów. nie mówiąc o menorze albo gwieździe Dawida.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.