Tajwan zawiesza szczepionki Pfizer dla nastolatków

Opublikowano: 13.11.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1677

Tajwańskie władze zdrowotne zawiesiły drugą dawkę szczepionki przeciw Covid firmy Pfizer-BioNTech dla dzieci w wieku od 12 do 17 lat, powołując się na obawy dotyczące zwiększonego ryzyka zapalenia serca.

Jak powiedział szef tajwańskiego Centralnego Centrum Dowodzenia Epidemii (CECC), Chen Shi-Chung – grupa ekspertów podjęła decyzję o zaprzestaniu szczepień dla nastolatków do czasu dalszego rozważenia bezpieczeństwa tych preparatów. Departament Zdrowia z Tajwanu podjął decyzję o wstrzymaniu wprowadzenia drugiej szczepionki ze względu na obawy dotyczące zwiększonego ryzyka zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia, czyli zewnętrznej wyściółki serca.

Poinformowano, że wstrzymuje się drugą dawkę szczepionki dla dzieci w wieku 12-17 lat, ale tylko na dwa tygodnie. W tym czasie eksperci z krajowych Centrów Kontroli Chorób zbadają 16 zgłoszonych przypadków zapalenia mięśnia sercowego wśród nastolatków z Tajwanu, którzy otrzymali szczepionkę.

Chen dodał, że dzieci poniżej 11 roku życia nie będą szczepione, dopóki potencjalne problemy związane z podaniem drugiej dawki szczepionki nastolatkom nie zostaną w pełni zbadane, a międzynarodowe dowody nie zostaną poddane przeglądowi. Zauważono też, że Hongkong i Wielka Brytania to jedyne kraje, w których nie podaje się podwójnej dawki dzieciom w wieku od 12 do 17 lat.

Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób również informowało, że odnotowano przypadki zapalenia mięśnia sercowego wśród odbiorców szczepionek Covid typu mRNA, takich jak szczepionka Pfizera. Występowało to zwłaszcza u nastolatków i młodych dorosłych i częściej dochodziło do tego po drugiej dawce.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.