Tajemnicze zjawiska podczas snu

Opublikowano: 06.05.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 731

W starożytności wierzono, że sen to wędrówka duszy po niematerialnym świecie. Starożytni Egipcjanie byli przekonani, że sny pochodzą od Bogów a poprzez nie, siły najwyższe pomagają w rozwiązywaniu problemów i przepowiadają przyszłe dzieje. Starożytni Asyryjczycy stworzyli sennik króla Assurbanipala, w którym wyjaśnili wiele sennych symboli. Również Babilończycy poświęcili wiele uwagi wobec sennych przekazów. Sądzili, że sny wyjątkowo przyjemne, pełne symboli i kolorów pochodzą od Bogów a koszmary od demonów i wszelkiego rodzaju złośliwych istot niematerialnych. Podobnie uważali Starożytni Grecy. Każda wysoko rozwinięta cywilizacja starożytności uważała sen za zjawisko nadprzyrodzone, które pochodzi nie z tego świata, a interpretacją snów zajmowali się najznamienitsi i najwyżej usankcjonowani kapłani. Sen to bardzo złożony i tajemniczy stan, któremu oddajemy się każdej nocy.

3

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.