Tajemnicza śmierć ponad 110 słoni w Botswanie

Opublikowano: 02.06.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 695

Liczba tajemniczych zgonów słoni w Botswanie przekroczyła 110 przypadków, podało Ministerstwo Środowiska, Ochrony Zasobów Naturalnych i Turystyki tego kraju na „Facebooku”.

Wcześniej informowano, że władze Botswany badają tajemniczą śmierć 12 słoni na obszarach Serong i Eretsh.

„Minister środowiska, zasobów naturalnych i turystyki Filda Nani Kereng, była w Serongu w piątek, 29 maja, aby wyjaśnić okoliczności tajemniczej śmierci ponad 110 słoni zarejestrowanych na obszarach wokół Serongi, Bitshe, Eretsha i Gunotsogi” – oświadczyło ministerstwo. Należy zauważyć, że minister zapoznała się ze zaktualizowanymi informacjami na temat sytuacji, odwiedziła również miejsca odkrycia zwłok.

Pierwsze doniesienia o śmierci słoni pojawiły się 11 maja. Ponieważ wszystkie ciała znaleziono nienaruszone, kłusownictwo zostało wykluczone jako możliwa przyczyna śmierci słoni. Dalsze dochodzenie ujawniło, że wąglik i zatrucie przez ludzi także nie były przyczyną ich śmierci. Dochodzenie jest w toku.

Zdjęcie: 12019 (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.