Tajemnice języka ciała

Opublikowano: 27.11.2014 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1513

Jak ludzie w oczach opinii publicznej starają się kontrolować sposób, w jaki ich postrzegamy? Kiedy politycy są pod presją spójrz poza słowa, ich język ciała mówi wszystko.

DLACZEGO TO WSZYSTKO JEST ISTOTNE?

Sposób, w jaki jakikolwiek przywódca polityczny czy celebryta wygląda i zachowuje się, ma znacznie większą szansę zostać zapamiętany niż szczegóły jego/jej oświadczenia. Przetwarzanie informacji wzrokowej jest znacznie prostsze dla mózgu, niż przetwarzanie komunikatów słownych.

Używanie języka werbalnego jest jak próba upchnięcia godzin szczytu na jeden pas ruchu. Wizualizacje stwarzają dodatkową autostradę i pozwalają na bardziej efektywną komunikację.

PSYCHOLOGIA POLITYCZNA

Większość polityków jest bardzo świadoma znaczenia mowy ciała. Korzystają oni z usług trenerów, aby dowiedzieć się, jak przekazać władzę w ich sposobie chodzenia, aby dosłownie uzyskać przewagę w uścisku dłoni i jak gestykulować, aby ukryć kłamstwo. Na przykład większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że osoba, która wchodzi przez drzwi ostatnia, zarządza. Prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy sprytni światowi liderzy języka ciała spotykają się na posiedzeniach, a sesja uścisków dłoni jest najlepszym momentem dla nich, aby udowodnić swoją dominację. Oni zawsze chcą stanąć po lewej stronie zdjęcia, ponieważ wtedy człowiek może mieć prawą ręką na kamerze i lewe ramię wokół jego partnera. Światowi przywódcy zawsze zaciekle walczą o pozycję, gdy przychodzi czas na zrobienie grupowego zdjęcia i oni znajdują się w „trybie pełnego uścisku dłoni”, aby uzyskać dominującą pozycję.

Sposób, w jaki jakikolwiek przywódca polityczny czy celebryta wygląda i zachowuje się, ma znacznie większą szansę zostać zapamiętany niż szczegóły jego/jej oświadczenia.

TO, CZEGO SZUKAMY, TO EMOCJE

Wyrazy twarzy krótsze niż jedna sekunda mówią nam o prawdziwej transakcji. Szybkie i subtelne grymasy twarzy wymykają się nawet jeśli informator próbuje zachować swoją twarz bez wyrazu. Ukazują one natychmiastową ocenę sytuacji swojego właściciela i najczęściej zdarzają się wokół oczu i ust.

Jeśli twoje własne instynktowne reakcje do ludzi sprawiają, że czujesz się nieswojo, to być może nieświadomie zauważasz ich mikro-wyrazy twarzy, ponieważ mają one istotny wpływ na odpowiedzi widza.

Politycy są zawsze ciekawym obiektem do studiowania, ponieważ oni często nie mówią całej prawdy. Gdy zostaną zaskoczeni, ich reakcje fizyczne i mikro-wyrazy mogą być najlepiej analizowane przez oglądanie zdjęć lub filmów klatka po klatce.

Gniew – wargi zaciśnięte. Kąciki ust płaskie lub zwrócone w dół. Brwi naciągnięte, spuszczone do środka czoła. Poszerzone oczy (krótkie spojrzenie).

(Premier Wielkiej Brytanii David Cameron, była amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice)

Szczęście – kąciki ust zwrócone ku górze. Lekko uniesione policzki. Kurze łapki wokół oczu.

(Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, prezydent Rosji Władimir Putin)

Pogarda – jedna strona wargi uniesiona. Głowa lekko odchylona do tyłu.

(Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, obecny premier Wielkiej Brytanii David Cameron

TEATRZYK KUKIEŁKOWY

Politycy kochają swoje przećwiczone gesty i są dobrzy w ustawianiu rąk. Ponieważ ręce mogą powiedzieć bardzo dużo i łatwo i skutecznie zahipnotyzować publiczność do stanu zaufania i komfortu. Oto niektóre „za” i „przeciw”:

Gest szybkiej piłki – który jest techniką rzutu w baseballu. Jego nazwa pochodzi od techniki kładzenia palca wskazującego i środkowego po różnych stronach piłki.

Gest szybkiej piłki jest przykładem hybrydy alfa-beta. On przekazuje asertywność, autorytet, pewność siebie i siłę.

(Były prezydent UE José Manuel Barroso, dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde)

Ten gest jest dla tych, którzy używają minimalnej lub ograniczonej gestykulacji. Gest przekazuje nastawienie „wiem to wszystko” i ma dwie wersje:

Iglica podniesiona – pozycja jest zazwyczaj podejmowana, podczas gdy występujący przekazuje swoje opinie lub pomysły i wykonuje przemówienie.

Iglica spuszczona – pozycja jest zazwyczaj używana, gdy rozmówca słucha a nie mówi.

(Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew, prezydent Rosji Władimir Putin)

Pozycja liścia figowego – ręce skrzyżowane nad genitaliami. Jest to najbardziej znany z notorycznych gestów, który pokazuje niepewność. Zdradza on niższy stopień komfortu emocjonalnego.

(Kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Rosji Władimir Putin z prezydent Argentyny Cristiną Kirchner)

Gest głaskania brody może być gładzącym gestem, który wysyła sygnał „popatrz na mnie – jestem sławny”, lub pokazuje, że osoba ocenia i podejmuje decyzję. Jeśli spojrzysz na kogoś podczas gładzenia się po brodzie, ta osoba może przypuszczać, że dokonujesz krytycznego osądu o niej.

(Premier Wielkiej Brytanii David Cameron, były premier Włoch Romano Prodi)

OBEZNANI W CZYTANIU MOWY CIAŁA

Według słynnego badacza komunikacji Alberta Mehrabiana słowa stanowią tylko 7% komunikacji, a reszta jest wypełniona przez język ciała (55%) i ton (38%).

Profesjonalni znawcy języka ciała są powszechnie zatrudniani przez funkcjonariuszy organów ścigania i służb bezpieczeństwa, takich jak CIA i FBI, aby pomóc w ich śledztwach. Studia filmowe również ich zatrudniają, aby zapewnić grze bardziej realistyczny charakter.

Język ciała jest o wiele bardziej dokładny niż słowa i przekazuje nam wiadomości o drugiej osobie, które możemy interpretować na poziomie intuicyjnym. Oznacza to, że może się to przydać w celu poznania naszej własnej mowy ciała, abyśmy mogli zacząć uczyć się, jak lepiej czytać innych.

Autor: Alina Malinowskaja
Źródło: Głos Rosji


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. hashi 27.11.2014 17:56

    Polecam program z udziałem świetnego mentalisty “Magia umysłu”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.