Tajemnica Vinca – początki cywilizacji

Opublikowano: 09.11.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 949

Myśląc o starożytnych cywilizacjach z Europy wspominamy Rzym oraz Grecję. To tam słusznie szukamy kolebki europejskiej kultury. Jeśli jednak cofniemy się jeszcze głębiej to na Bałkanach odkryjemy enigmatyczną kulturę znaną jako Vinca. Kultura Vinca w dalszym ciągu pozostaje relatywnie mało znana.Ta kultura poprzedzała nie tylko cywilizacje Grecji i Rzymu, ale poprzedzała również cywilizację Sumerów. Co więcej, przedstawiciele kultury Vinca posiadali nawet własne protopismo. Zerknijmy zatem bliżej na tę zagadkową kulturę.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.