Szybszy od światła napęd Warp może zostać zbudowany

Opublikowano: 10.10.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 929

Czy coś może się poruszać szybciej od światła? W próżni raczej nie, ale są inne sposoby na to, aby taką prędkość osiągnąć, a nawet wielokrotnie ją przekroczyć.

Odległości między kolejnymi kołami niebieskimi we wszechświecie są tak ogromne, że realistyczna jest oczekiwanie, że uda się skolonizować galaktykę za pomocą konwencjonalnych napędów. Dobrze wiedzą o tym pisarze science-fiction, którzy właśnie z tego powodu, od wielu dekad proponują jako rozwiązanie tego problemu napęd nadświetlny. Długo wydawało się, że jest to tylko fikcja literacka, ale okazuje się, że niektórzy uczeni nie wykluczają budowy takiego napędu.

Budowa napędu Warp może się wydawać wysoce wątpliwa, ale okazuje się, że jest zgodna z ustaleniami Alberta Einsteina, a konkretnie z tym, jak przestrzeń, czas i energia współdziałają. W tym konkretnym modelu matematycznym czasoprzestrzeni istnieją cechy, które przypominają fikcyjny „napędu Warp” i „nadprzestrzeń”, pojęcia znane z seriali „Star Trek”.

Osiągnięcie prędkości światła wydaje się być szybkością ostateczną i niemożliwą do pokonania. Jednak już w 1994 roku meksykański fizyk Miguel Alcubierre, wyszedł z propozycją zaginania czasoprzestrzeni taki sposób aby udawało się podróżować szybciej od światła.

Zaproponował on konkretnie deformacje czasoprzestrzeni coś w rodzaju fali, która (w teorii) spowodowałaby, że w przestrzeni wewnątrz tej fali Dany obiekt, na przykład statek kosmiczny mógłby się poruszać w czymś kształt bąbla pola Warp znanego ze „Star Treka”. Statek kosmiczny wykorzystujący taki napęd, nie poruszałby się przez czasoprzestrzeń ale przesuwał by samą czasoprzestrzeń i w związku z tym konwencjonalne efekty relatywistyczne, jak dylatacji czasu, nie miałyby zastosowania.

Źródło: ZmianyNaziemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. SZS 17.10.2019 15:25

    (Naruszenie regulaminu – wklejka. Admin)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.