Szwedzka firma chce chemicznie rozjaśnić Księżyc

Opublikowano: 20.04.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 336

Wygląda na to, że w walce z globalnym ociepleniem dosłownie wszystko jest możliwe. Koncepcję zakładającą pomalowanie na biało dachów wszystkich budynków na świecie, aby zwiększyć albedo Ziemi, jeszcze można zrozumieć, ale rozjaśnianie naszego naturalnego satelity jest już szalonym pomysłem.

Szwedzka firma Foreo, zajmująca się pielęgnacją skóry, poinformowała o tak absurdalnej koncepcji wyjaśniając, że dłuższe dni i jaśniejsze noce mogą mieć wpływ na wyłączenie świateł na ulicach, a to z kolei według nich przełoży się na mniejsze zużycie prądu elektrycznego oraz zmniejszenie emisji znienawidzonego dwutlenku węgla, rzekomo odpowiedzialnego za globalne ocieplenie.

Firma twierdzi, że można rozjaśnić Księżyc poprzez zastosowanie chemii. Większe albedo naturalnego satelity spowoduje iż będzie odbijać większe ilości światła słonecznego w stronę naszej planety. Ich zdaniem wystarczy rozjaśnić nawet niewielki obszar powierzchni Księżyca aby uzyskać wymagany efekt – nawet 0,1% jego powierzchni.

Z obliczeń firmy Foreo wynika, że jedna latarnia tworzy prawie 150 kilogramów dwutlenku węgla rocznie a w samych Stanach Zjednoczonych jest to ponad 3.5 miliona ton CO2. Rozjaśnienie Księżyca pozwoliłoby więc zaoszczędzić energię elektryczną oraz zmniejszyć ilość dwutlenku węgla, który przedostaje się do atmosfery.

Zdaniem pomysłodawców, koncepcja ta jest najbardziej przyjazna dla środowiska a organizmy i ekosystemy zwyczajnie dostosują się do zmian. Warto zwrócić uwagę, że pomysł ten nie jest żartem a firma uzbierała prawie 53 miliony dolarów na badania i testy. Projekt jest jednak we wczesnych fazach rozwoju i na dzień dzisiejszy brakuje informacji na temat konkretnej metody, która pozwoli rozjaśnić Księżyc.

Na podstawie: redorbit.com
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. luzak1977 20.04.2014 10:19

  Normalne jajca samurajca. Jak w filmie Iron Sky, tylko tam wybielili Jamesa Washingtona 🙂
  A poważnie, to niech Szwedzi się pałują.

 2. Delite 20.04.2014 12:56

  Ziemia – dom dla umysłowo chorych.

 3. Komzar 20.04.2014 13:12

  Ich głowy też mają niezwykle wysokie albedo, odbijały wyjątkowo skutecznie wiedzę światłych umysłów jak chodzili do szkoły. 🙂

 4. ciociababcia 20.04.2014 19:46

  Będzie tak, jak ze wszystkimi poronionymi pomysłami UE – tak czy siak to my za to zapłacimy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.