Szwajcaria wprowadzi „homomałżeństwa” i adopcję przez nie dzieci

Opublikowano: 27.09.2021 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1329

Referendum w Szwajcarii przyniosło zwycięstwo ruchów LGBTQWERTY. Większość Szwajcarów opowiedziała się w głosowaniu za legalizacją „małżeństw” homoseksualnych, a także za możliwością adopcji przez nie dzieci. Wyniki rozczarowały zwłaszcza Szwajcarką Partię Ludową, uznając je za groźne dla dobra dzieci oraz wątpliwe pod względem etycznym w sprawie dawców nasienia dla lesbijek.

Związki cywilne par jednopłciowych są legalne w Szwajcarii od czternastu lat. Teraz inicjatywa referendalna „Małżeństwa dla wszystkich” domagała się legalizacji „małżeństw” homoseksualnych, adopcji przez nie dzieci oraz umożliwienia lesbijkom korzystania z banków nasienia, co było dotąd dozwolone tylko w przypadku par heteroseksualnych.

Za liberalizacją dotychczasowych przepisów opowiedziało się dokładnie 65,88 proc. Szwajcarów. Radości z wyników referendum nie ukrywają organizacje „praw człowieka” na czele z Amnesty International. Twierdzą one bowiem, że jest to „kamień milowy dla równości”, dający także możliwość łatwiejszego uzyskania szwajcarskiego obywatelstwa przez zagranicznych homoseksualistów.

Rozczarowani rezultatami głosowania są natomiast politycy niektórych partii prawicowych. Narodowo-konserwatywna Szwajcaria Partia Ludowa (SVP) twierdzi, że ich wyniki są szkodliwe dla dobra dzieci oraz ich ojców. Ewangelicka Partia Ludowa (EVP) zwraca z kolei uwagę na wątpliwości etyczne dotyczące możliwości korzystania z banków nasienia przez lesbijki. W tej sprawie miano zresztą dokonywać manipulacji prawnych.

Szwajcaria dokonała dekryminalizacji homoseksualizmu podczas II wojny światowej. Wspomniane związki cywilne zostały natomiast zalegalizowane w 2007 roku, a z tej możliwości korzysta rocznie około 700 homoseksualistów.

Na podstawie: Reuters.com, Evppev.ch, France24.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. hashi 27.09.2021 22:59

    Demokracja bezpośrednia w Szwajcarii przerodziła się w dyktaturę ogłupionych, sprzedajnych morgellonów, kovidiotów i lewaków. To już lepsze są autorytarne rządy Łukaszenki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.