Sztuczna inteligencja zdawała na studia

Opublikowano: 10.06.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 638

Sztuczna inteligencja wzięła udział w egzaminach wstępnych z matematyki na jeden z chińskich uniwersytetów. Ukończyła je szybciej niż konkurenci, jednak zdobyła mniej punktów niż przeciętny kandydat na studia. AI-MATHS rozwiązywała dwie wersje zadań.

Maszyneria składająca się z 11 serwerów ukończyła pierwszy test w ciągu 22 minut i zdobyła 105 na 150 punktów. Studenci mieli na testy 2 godziny. Później AI-MATHS wzięła się z kolejny test. Ukończyła go w 10 minut zdobywają 100 punktów. W ubiegłym roku ten sam test rozwiązywali studenci nauk humanistycznych, którzy zdobyli w nim średnio 109 punktów.

Zarówno pytania jak i odpowiedzi udzielane przez maszynę były wyświetlane na ekranie, a trzyosobowa komisja przyznawała punkty. AI-MATHS zostało stworzone w 2014 roku przez firmę Zhunxingyunxue Technology, która wykorzystała olbrzymie ilości danych, sztuczną inteligencję i technologie rozpoznawania języka naturalnego. “Mam nadzieję, że w przyszłym roku udoskonalimy maszynę tak, że zdobędzie ponad 130 punktów. Naszym celem jest spowodowanie, by sztuczna inteligencja uczyła się matematyki i pojmowała ją tak, jak ludzie” – mówi Lin Hui, dyrektor generalny firmy.

Egzaminy wstępne na uczelnię składają się z czterech elementów, a matematyka jest jednym z nich. Pozostałe to język chiński, język obcy oraz test albo z nauk humanistycznych albo ścisłych. SI liczy szybciej niż ludzie, ale wyzwaniem jest dla niej rozumienie języka. “Robot miał problem z rozumieniem słów „studenci” i „wykładowcy”, nie zrozumiał pytania i nie otrzymał za nie punktów” – wyjaśnia Lin.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: Phys.Org
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Tallis Keeton 10.06.2017 21:11

    Świetne miał te wyniki, zwłaszcza że przypuszczam, że w Chinam poziom z matematyki wymagany na studia jest sporo wyższy od naszego hehe 🙂 Ale miło też pomyśleć, że jednak człowiek był nadal lepszy, chociaż już nie aż tak bardzo lepszy 🙂

  2. Fenix 11.06.2017 08:06

    Ciężko zrozumieć robotowi te słowa, robot/nicy i roboty ” studenci i wykład/owcy ” ? :Dhehe

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.