Egzaminatorzy WORD wznowili protest

Opublikowano: 12.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1101

Ponad miesiąc temu informowano o proteście ze strony pracowników Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Domagali się zmian w systemie egzaminowania, wyższych płac i rozmów z ministrem. Po rozmowach z wiceministrem infrastruktury strajkujący stwierdzili, że „czują się zignorowani”.

Tak jak w sierpniu, egzaminy zostały odwołane. W uprzednim miesiącu dotyczyło to 40 placówek. Każdego dnia problem z egzaminami może wystąpić w innym ośrodku ruchu drogowego, dlatego warto dla zdającego, aby wcześniej sprawdził stronę internetową.

Wojciech Dusza, jeden z przedstawicieli strajkujących, powiedział: „To jest kolejna próba testowania naszej determinacji, ale egzaminatorzy już nie raz pokazali, że potrafią uderzyć pięścią w stół. Propozycja, która tutaj padła, to tak naprawdę są okruchy z pańskiego stołu po 14 latach. Nigdy na to się nie zgodzimy”.

Owe „okruchy z pańskiego stołu” to propozycja 20-procentowej podwyżki, na którą protestujący się nie zgodzili. RMF24 pisze, że „ich zdaniem resort nie przedstawił źródeł finansowania i wciąż podwyżki uzależnia od sytuacji finansowej WORD-ów. Nie zgodzili się także, by ich wynagrodzenie wciąż było dzielone na pensję zasadniczą i dodatek zadaniowy”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: RMF24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.