„Szpicle” roku w Czechach

Opublikowano: 20.02.2016 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 325

W Czechach po raz 11. wręczono antynagrody Big Brother Awards za niestosowną ingerencję w prywatne życie obywateli przez prywatne firmy i państwa.

Nagrodę „długoterminowego szpicla” otrzymała czeska policja za korzystanie z systemu automatycznego sprawdzania pojazdów. Według IuRe policja używa tego systemu w około 250 punktach. Jego struktura przewiduje utrwalanie ruchu wszystkich pojazdów za pomocą kamer.

Tytuł „korporacyjnego szpicla” został przyznany firmie Mattel (największemu producentowi zabawek) za swoją lalkę Hello Barbie. Lalka ma wbudowany głośnik, mikrofon, Wi-Fi i zestaw funkcji do pracy z głosem.

„Inteligentna” Barbie jest w stanie słuchać i zapamiętywać informacje, a następnie użyć jej w przyszłych kontaktach. Do rozpoznawania mowy Mattel wykorzystuje technologię ToyTalk opracowaną przez byłych pracowników studia Pixar i aktywnie wykorzystuje ją w aplikacjach dla dzieci.

Producent lalki nie ukrywa, że Barbie zapisuje głos dziecka i wysyła go zarówno na serwery firmy, jak i na serwery swoich „partnerów”. On motywuje to potrzebą ciągłego doskonalenia technologii analizy mowy, a także rozszerzaniu tych, kogo może zrozumieć zabawka.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Moich westchnień do tego kraju ciąg dalszy.