Szkocja wprowadzi obowiązkowe paszporty covidowe?

Opublikowano: 03.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1518

Premier Szkocji jako pierwsza w Wielkiej Brytanii ogłosiła, że zamierza wprowadzić drastyczne zmiany, dotyczące krajowych ograniczeń covidowych. Najnowszym restrykcjom mają podlegać jedynie osoby niezaszczepione. Dokąd mieszkańcy Szkocji nie wejdą bez certyfikatu szczepień i od kiedy?

Szkocja jako pierwsza w kraju chce wprowadzić kontrowersyjne restrykcje wewnątrzkrajowe, które będą dotyczyć wyłącznie osób bez certyfikatu szczepienia przeciw Covid-19. Nowe zasady mają wejść w życie jeszcze we wrześniu 2021 – ale warunkiem jest wcześniejsze zatwierdzenie ich przez szkocki parlament. Głosowanie w tej sprawie zaplanowano na przyszły tydzień. Jakie ograniczenia mogą czekać niezaszczepionych w Szkocji?

Premier Nicola Sturgeon, ogłaszając najnowsze rządowe plany, zaznaczyła, że ograniczenie dotyczące paszportów szczepionkowych w niektórych miejscach i podczas niektórych wydarzeń może pomóc w kontrolowaniu rozprzestrzeniania się wirusa. Według statystyk, liczba zakażeń w Szkocji wzrosła aż o 80 proc. w ciągu ostatniego tygodnia, rośnie też liczba hospitalizacji. W związku z tym premier Szkocji określiła sytuację epidemiczną kraju jako „niezwykle niepokojącą”.

Jeśli parlament poprze nowe zasady dla niezaszczepionych w Szkocji, bez certyfikatu szczepień nie weźmiemy udziału w dużych wydarzeniach i nie wejdziemy do miejsc takich, jak:

– kluby nocne i miejsca rozrywki dla dorosłych;

– wydarzenia na żywo w zamkniętych pomieszczeniach z widownią liczącą ponad 500 osób;

– imprezy plenerowe na żywo bez miejsc siedzących z udziałem ponad 4000 osób;

– dowolne wydarzenie o dowolnym charakterze, w którym uczestniczy ponad 10 000 osób.

Uzasadniając plany rządu, Nicola Sturgeon powiedziała, że chociaż aktywności, które mają zostać objęte ograniczeniami dla niezaszczepionych, „mają znaczenie dla naszej gospodarki oraz naszego życia kulturalnego i społecznego”, to „nie są usługami niezbędnymi”, a gromadzą „wielu ludzi na stosunkowo małej przestrzeni”.

Paszporty covidowe w Szkocji nie mają obowiązywać w branży hotelarsko-gastronomicznej. Jeśli nowe zasady wejdą w życie, mają z nich być zwolnione te osoby, które z określonych powodów zdrowotnych nie mogą się zaszczepić.

Autorstwo: Jakub Mróz
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Wolna Dusza 04.09.2021 10:06

    Jak wprowadzą to wtedy o tym piszcie, zauważyłem, że lubicie tutaj kreować zbyt dużo smieci, które nigdy nie będą miały miejsca! Kreujcie wspaniałą przyszłość, a nie zniewolenie i cierpienie

  2. robcioRR 04.09.2021 10:15

    Jakos nie widze tego wzrostu zachorowan :/ to propaganda!!!! Ewent tylko moga byc wyniki klamliwych testow PCR dodatnie bo rozdaja je za free w aptekach i morfelony sie testuja jak nawet maja opryszczke. Mieszkam w stolicy Szkocji. Nicola Sturgeon to komunistka i tealizuje plany NWO bardzo gorliwie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.