Ulepszą paszport covidowy wiążąc go z identyfikatorem cyfrowym

Opublikowano: 02.02.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2451

Zgodnie z ogłoszeniem o państwowym przetargu, Health Canada poszukuje wykonawcy do dalszego rozwoju systemu paszportów szczepionek przeciwko COVID-19 i rozszerzenia go o inne dane dotyczące zdrowia.

„Zdolność Kanady do pokonania COVID-19 w dużej mierze zależy od zebrania danych dotyczących szczepień, aby kierować kluczowymi decyzjami podczas pandemii” – czytamy

Zaproszenie dla wykonawców do zbudowania „cyfrowej platformy technologii medycznych” zostało opublikowane pod koniec listopada na stronie internetowej CanadaBuys, a licytacja zakończyła się 3 stycznia. Dostawca nie został jeszcze ogłoszony.

Nowe zapytanie ofertowe pokazuje, że rząd federalny nadal pracuje nad rozwojem środków kontroli COVID-19. Nowa umowa sugeruje również, że rząd federalny zamierza połączyć paszporty szczepionek z cyfrowym systemem identyfikacji. W oświadczeniu o pracy zdefiniowano cyfrowe poświadczenie zdrowotne jako dokument elektroniczny, który szczegółowo opisuje „kwalifikacje medyczne, kompetencje, stan zdrowia, dokumentację” wydane przez odpowiedni organ.

W raporcie rządu federalnego opublikowanym w sierpniu ubiegłego roku stwierdzono również, że kolejnym krokiem w rządowym planie infrastruktury cyfrowej jest wprowadzenie „Programu tożsamości cyfrowej”. Rząd zgadza się również z wizją Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), aby zapoczątkować „czwartą rewolucję przemysłową”. Kanada jest sygnatariuszem Karty Agile Narodów sponsorowanej przez WEF, która ma na celu usprawnienie przepisów, aby umożliwić rozprzestrzenianie się nowych technologii, takich jak edycja genów i identyfikator cyfrowy.

Innovation Canada stoi na czele projektu w ramach tych ram, mającego na celu przetestowanie wykorzystania cyfrowych danych uwierzytelniających w celu uzyskania usług, realizacji transakcji i transgranicznych, zgodnie z wewnętrznymi szczegółami ujawnionymi przez Radę Skarbu. Firma Transport Canada była również zaangażowana w inną inicjatywę WEF związaną z cyfrowym identyfikatorem, znaną tożsamość podróżnika (KTDI).

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.