Szkoci chcą legalizacji narkotyków

Opublikowano: 15.10.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 411

Szkocka Partia Narodowa poparła dekryminalizację posiadania i zażywania narkotyków, tłumacząc, że tylko tak szkocka służba zdrowia będzie mogła nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Na konferencji w Aberdeen delegaci jednogłośnie przyjęli rezolucję określającą obecne przepisy dotyczące kontroli narkotyków jako „nie spełniające swojego zadania”. SNP nawołuje też, by szkockiemu Parlamentowi przekazano kompetencje do zalegalizowania posiadania i zażywania substancji odurzających.

Tymczasem w 2018 roku w Szkocji odnotowano rekordową liczbę zgonów wskutek zażywania narkotyków. 1187 przypadków, to najgorszy wynik w całej Europie, i trzykrotnie wyższy niż w pozostałej części Wielkiej Brytanii. Szkocki rząd powołał nawet specjalną grupę zadaniową, która ma zająć się tym problemem.

Obecne przepisy regulujące kwestie związane z narkotykami może uchwalać tylko brytyjski Parlament. MSW w Londynie odrzuciło prośby szkockich władz o zatwierdzenie pilotażowego programu “pokojów bezpiecznej konsumpcji” narkotyków w Glasgow. Miejsca te miałby zminimalizować liczbę zgonów po przedawkowaniu narkotyków lub na skutek zakażenia, substancje aktywne byłyby podawane przez personel medyczny.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.