Szkoci chcą legalizacji narkotyków

Opublikowano: 15.10.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Szkocka Partia Narodowa poparła dekryminalizację posiadania i zażywania narkotyków, tłumacząc, że tylko tak szkocka służba zdrowia będzie mogła nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Na konferencji w Aberdeen delegaci jednogłośnie przyjęli rezolucję określającą obecne przepisy dotyczące kontroli narkotyków jako „nie spełniające swojego zadania”. SNP nawołuje też, by szkockiemu Parlamentowi przekazano kompetencje do zalegalizowania posiadania i zażywania substancji odurzających.

Tymczasem w 2018 roku w Szkocji odnotowano rekordową liczbę zgonów wskutek zażywania narkotyków. 1187 przypadków, to najgorszy wynik w całej Europie, i trzykrotnie wyższy niż w pozostałej części Wielkiej Brytanii. Szkocki rząd powołał nawet specjalną grupę zadaniową, która ma zająć się tym problemem.

Obecne przepisy regulujące kwestie związane z narkotykami może uchwalać tylko brytyjski Parlament. MSW w Londynie odrzuciło prośby szkockich władz o zatwierdzenie pilotażowego programu “pokojów bezpiecznej konsumpcji” narkotyków w Glasgow. Miejsca te miałby zminimalizować liczbę zgonów po przedawkowaniu narkotyków lub na skutek zakażenia, substancje aktywne byłyby podawane przez personel medyczny.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o