Szczyt Grupy Wyszehradzkiej ma odbyć się w Izraelu

Opublikowano: 29.01.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2519

Najbliższy szczyt Grupy Wyszehradzkiej ma odbyć się już w drugiej połowie lutego w Jerozolimie. W jego trakcie syjonistyczny premier Benjamin Netanjahu chce omawiać między innymi kwestię Iranu, aby przekonać Czechy, Polskę, Słowację oraz Węgry do obrony swojego kraju przed „niesprawiedliwą” polityką w tej kwestii. Co ciekawe, na temat szczytu lider Likudu rozmawiał ze swoim węgierskim odpowiednikiem, Viktorem Orbánem, co nie spodobało się części izraelskich polityków.

Tak jak w przypadku warszawskiego szczytu dotyczącego Iranu, tak i teraz o spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie dowiadujemy się z zagranicznych mediów. To właśnie izraelskie gazety jako pierwsze napisały bowiem, że szefowie rządów Czech, Polski, Słowacji oraz Węgier będą przebywać w tym państwie w dniach 18-19 lutego. Głównym tematem spotkania premierów formatu V4 z liderem syjonistów ma być Iran, a dokładniej rzecz biorąc Netanjahu chce przekonywać podczas szczytu, iż obecna międzynarodowa polityka wobec Iranu jest „niesprawiedliwa”.

O organizacji pierwszego szczytu Grupy Wyszehradzkiej poza tworzącymi go państwami rozmawiano na początku roku, kiedy Netanjahu i Orbán uczestniczyli w inauguracji prezydentury Jaira Bolsonaro, czyli brazylijskiej głowy państwa. Szef syjonistycznego rządu miał wówczas przekonywać węgierskiego premiera, iż potrzebuje wsparcia w sprawie polityki Brukseli wobec przestrzegania porozumienia nuklearnego z Iranem.

Przyjazd Orbána do Izraela wzbudza jednak kontrowersje wśród części izraelskich polityków, dlatego jeden z liderów opozycji, doskonale zresztą znany polakożerca Ja’ir Lapid z partii „Jest Przyszłość”. Żąda on od węgierskiego premiera przeprosin za jego kampanię wymierzoną w amerykańsko-żydowskiego finansistę Georga Sorosa, która miała mieć „antysemicki” charakter, a także krytykuje polskiego premiera Mateusza Morawieckiego, ponieważ w ubiegłym roku miał on przyjąć „prawo bezczeszczące pamięć o ofiarach Holocaustu”.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com, DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. emigrant001 29.01.2019 12:57

  Czyli nie grupa a raczej służba.

 2. cacor 29.01.2019 14:35

  Dodam jeszcze, że oprócz samego przyjazdu grupy V4, jeden z jego członków ma przyjechać z przeprosinami….
  Polityczny absurd sięga co raz niższych warstw mułu (bo dno już dawno osiągnęliśmy)

 3. Łukasz Enki 29.01.2019 16:46

  hahaha rozwalili mnie teraz.

  Myslalem ze to od dolny twor slowianski a wychodzi na to ze to zewnetrztna inicjatywa tworzona przez zydostwo i amerykanstow na szkode UE i Rosji itd.

 4. polach 29.01.2019 17:32

  Grupa wyszehradzka na dywaniku u syjonistów? – to się już w głowie nie mieści…potem szczyt anty Irański w Polsce… ciekawe co jeszcze podlizuchy Usraeal wymyślą?hmm dawno knesetu w Polsce nie było, aż ponad 4 lata, a no tak już rozumiem, Kneset już jest zainstalowany w Wawie na stałe a przewodniczy mu nieoficjalnie J.Daniels…
  Jak się Polacy nie ogarną z letargu, to niedługo drugim językiem urzędowym w PL będzie hebrajski…

 5. kuralol 29.01.2019 21:02

  ~~polach, wątpię w to że ”urzędowym w PL będzie hebrajski…” bo to będzie mowa jidisz którą starozakonni hebrajczycy się brzydzą. Nawet już ogłosili gdzie będzie nowa stolica Polin, już jest gotowa i tylko upiększają. To tam mają 500 kg złotą menorę. Stolicą bedzie Dniepropietrowsk, miasto w samym sercu bagien skąd oryginalnie pochodzą użytkownicy języka jidysz.

 6. polach 29.01.2019 23:26

  “to będzie mowa jidisz” słuszna uwaga -dziękuję:) mój błąd ponieważ jest pisany jidisz, przy wykorzystaniu znaków hebrajskich jedynie.

  p.s
  Ciekawe że słowo “git” jest właśnie z jidisz wrzutą do Polskiego…

 7. adambiernacki 30.01.2019 07:25

  Ubijesz albo ciągniesz. Proste.

 8. jasoncruzoe 30.01.2019 08:33

  Trochę dziwne że Lapid występuje w obronie Sorosa który de facto jest przeciwnikiem istnienia państwa Izrael.

 9. Stanlley 30.01.2019 10:59

  Paranoja…. to że polski (nie)rząd się lubi poniżać przed …. to już do mnie doszło… ale że rzędy krajów które miałem za w miarę rozsądne przejęły ten zwyczaj… to już mnie zaskoczyli…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.