Szczepienia a umieralność na grypę

Opublikowano: 18.10.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 434

Wg raportu GUS, szokująco wzrosła umieralność Polaków w ostatnim roku. W styczniu 2017 umieralność wzrosła o 35% w porównaniu ze styczniem 2016, a w I kwartale 2017 r. wzrost umieralności był o 10% wyższy niż w poprzednim roku. Eksperci postulują, że głównymi przyczynami tej zwyżki zgonów były zamarznięcia, zaczadzenia, smog i grypa. Styczeń 2017 r. rzeczywiście był w Polsce i Europie znacznie mroźniejszy niż styczeń 2016 i od dawna wiadomo, że w zimnych okresach umiera znacznie więcej ludzi niż w ciepłych. Obserwuje się to w wielu krajach.

Po rozpowszechnieniu szczepionek grypowych w USA blisko 3-krotnie wzrosły wskaźniki umieralności na grypę i zapalenie płuc, co ilustruje poniższy wykres z danych demograficznych USA. Niebieska linia pokazuje procent wyszczepienia szczepionką grypową, a brązowa – wskaźniki umieralności. Umieralność generalnie spadała do końca lat 1970 i początków 1980, kiedy wprowadzono szczepionki grypowe. Potem wraz ze wzrostem odsetka wyszczepionych notowano systematyczny wzrost umieralności. Ogólnie, im większa wyszczepialność na grypę, tym większa umieralność. Analogiczną zależność obserwuje się u dzieci – im więcej otrzymują szczepień, tym częściej umierają.

W Polsce na grypę szczepi się rocznie 5-6% osób, blisko 10 razy mniej niż w USA, gdzie szczepi się średnio ok. 50% ludzi, więc nie wiadomo w jakim stopniu szczepienia są odpowiedzialne za sezonowy wzrost umieralności w Polsce. Trzeba jednak brać pod uwagę także inne potencjalne czynniki. Na Ukrainie powstało co najmniej 8 laboratoriów, w których testuje się bronie biologiczne. Były one źródłem wielu lokalnych epidemii i ognisk śmiertelnych chorób zakaźnych, m.in. świńskiej i ptasiej grypy. Nie można wykluczyć, że te choroby wraz z masami migrantów już zawitały lub wkrótce zawitają do Polski.

Autorstwo: prof. Maria Dorota Majewska z VAERS
Na podstawie: Academic.oup.com, GlobalResearch.ca [1] [2]
Źródło: Vaccgenocide.wordpress.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Jednej rzeczy nie rozumiem, jak to możliwe że są akceptowane badania przedstawiane przez Big-farme w sprawach ich interesujących. A nie są robione przez niezależne ośrodki. To tak jakby kryminaliści na rozprawie sądowej byli swoimi prokuratorami.

Luk
Użytkownik
Luk

To że szczepienia na grypę wyrządzają więcej szkody niż pożytku to akurat nic nowego, ale wykres przedstawiony tego nie wskazuje.
Po pierwsze po wprowadzeniu szczepień dalej następował spadek umieralności, a po drugie dalszy wzrost szczepień wystąpił dopiero po wzroście umieralności, czyli nie ma zachowanego związku przyczynowo-skutkowego.

cacor
Użytkownik
cacor

Wykres jest tendencyjny i absolutnie niekompletny.
Niech pokażą wykres obejmujący XIX wiek, a nie kawałek XX, w którym nastąpiła znacząca poprawa warunków życiowych

moromen
Użytkownik

@Hassasin
W badaniu z 2012 roku pod tytułem “Increased Risk of Noninfluenza Respiratory Virus Infections Associated With Receipt of Inactivated Influenza Vaccine” ciekawe rzeczy wyszły, bo użyto obojętnego placebo zamiast inne szczepionki :)
Pada tam twierdzenie, że szczepienie przeciw grypie skutkuje mniejszym ryzykiem choroby, ponieważ powoduje rozwój przeciwciał, mimo że nie zmniejszają one prawdopodobieństwa zarażenia się tą chorobą. Co więcej, szczepienie skutkuje o 3,65 razy większą ilością przypadków podobnych chorób! http://szczepienia.wybudzeni.com/2017/10/16/szczepienie-przeciw-grypie-powoduje-wiecej-chorob-drog-oddechowych/

@cacor
W linku poniżej jest na przykład porównanie śmiertelności z powodu grypy i gruźlicy w latach 1900-1965
http://szczepienia.wybudzeni.com/kalendarz-szczepien/