Superpustka – tajemnicze miejsce, w którym nic nie ma

Opublikowano: 31.08.2018 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2

Wszechświat jest pełen niewytłumaczalnych anomalii, których uczeni nie są w stanie pojąć. Jedną z najbardziej zdumiewających jest tak zwana superpustka w Gwiazdozbiorze Erydanu. Miejsce, w którym nie istnieje kompletnie nic.

Mowa o reliktowej zimnej plamie oddalonej od Ziemi o jakieś 3 miliardy lat świetlnych. Plama rozciąga się na całe dwa miliardy lat świetlnych: cała Droga Mleczna mieści się w 100 000 lat świetlnych, co oznacza, że obszar Erydanu z łatwością mógłby pomieścić w sobie 10 000 takich galaktyk jak nasza.

I całe ta niewyobrażalnie ogromne terytorium zajęte jest zupełnie niczym. Obszar wygląda strasznie zagadkowo, tak jakby ktoś oczyścił miejsce w kosmosie pod nowy projekt.

Co najciekawsze, tradycyjna nauka o kosmosie nie potrafi wyjaśnić istnienia takiej gigantycznej kosmicznej dziury. Niektórzy fizycy przekonują, że reliktowa zimna plama może okazać się śladem innego, równoległego Wszechświata leżącego poza granicami naszego.

Zdjęcie: LIGO/Caltech/MIT/Sonoma State (Aurore Simonnet)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Vetinari
Użytkownik
Vetinari

Jeżeli nie ma żadnych oddziaływań grawitacyjnych to cywilizacja 3-4 typu kardashewa raczej odpada…
A co, jeżeli to efekt zapadnięcia się tej części wszechświata poprzez zjawisko rozpadu próżni we wszesnych latach jego życia? Dowodziłoby to jego metastabilności którą podejrzewają niektórzy naukowcy, pozostaje tylko pytanie, co mogłoby być katalizatorem, i dlaczego na pewnym poziomie rozszerzający się rozpad się zatrzymał i nie pochłonął reszty wszechświata.