Strzelec z Monachium wabił ofiary do Olympii

Opublikowano: 24.07.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 254

Z najnowszych ustaleń policji wynika, że strzelec z Monachium działał w pojedynkę i prawdopodobnie nie był związany z Państwem Islamskim.

Zamachowiec zastrzelił w piątek wieczorem w Monachium 9 osób — pięcioro nastolatków i czworo dorosłych. Po ataku popełnił samobójstwo. Policja przeszukała już jego mieszkanie. Na postawie znalezionych materiałów, między innymi książki pt. „Dlaczego uczniowie zabijają”, niemiecka prokuratura wykluczyła, by atak miał motywy polityczne lub religijne.

Strzelec nie był notowany przez policję. Wcześniej leczył się psychiatrycznie, był w depresji. Ponadto 18-latek był zafascynowany masowymi zabójstwami. Policja uważa, że z tego względu można mówić o związku z zamachem dokonanym w Norwegii przez Andersa Breivika w 2011 roku.

18-letni Niemiec pochodzenia irańskiego wcześniej stworzył fałszywy profil na “Facebooku”. Podając się za Selinę Akim, zapraszał wszystkich chętnych do centrum handlowego na godz. 16:00. Obiecywał też niedrogie prezenty osobom, które przyjdą na spotkanie.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

18
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Może odnotujmy pytanie…

Czy zatem ten zamach jest bardziej Brevikowy, czy na modę Is?
Bo media tak na ten drugi typ stawiały. Że na 30 setnych sekundy wojna przybliżona została do 30 setnych sekundy na zegarze zagłady.

WujekWlodek
Użytkownik
WujekWlodek

żaden z tych ,koleś miał depresje, izolował się, był aspołeczny i mu odbiło , w wiadomościach była rozmowa z jego sąsiadami

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Z całym należnym szacunkiem dla wszystkich szalonych, a więc wojnę znowu mogli wywołać szaleńcy. I poniekąd codziennie ją po trochu wywołują.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Wiadomo. Nawet szyita może zwariować. Nie tam żadna szumowina z ISIS czy AL Nusry albo najśmieszniejszego związku gangów sunnickich – Wolnej Armii Syryjskiej. Albo też sunnicki nastolatek z wypranym mózgiem po sesjach w fundowanych przez wahhabickich Saudów meczetach w całej Europie.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Jaki jest dowód, że to szyita? Że jego rodzice urodzili się w Iranie?
A ilu tu z was ma rodziców katolików, a w Kościół nie wierzycie wcale, i jego zasadami gardzicie?

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Jeżeli to ateista to też mu odpuszczam. Jaka jest natomiast szansa, że Pers będzie dzikusem z Półwyspu arabskiego?

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Jeśli pisząc dzikusa masz na myśli szaleńca gotowego zabijać niewinnych ludzi w imię ideologii zaimplementowanej mu przez zwierzchników duchowych lub politycznych – przeolbrzymia.

Tutaj mało znane, ale na Półwyspie Arabskim szeroko komentowane do dziś są występy szalonych Persów, którzy podszywając się pod bezbronnych pielgrzymów, realizowali zbrojne cele w Mekce.

To zachowanie podobne jest z resztą do zachowania ateistów komunistów w Europie czy Ameryce Południowej. Dzikusem człowiek staje się, gdy wyłączy serce a włączy sprany rozum. Nie ma znaczenia kolor, czy język.

nemoein
Użytkownik

nie ma znaczenia – jakoś nie słyszę aby strzelali, wysadzali się, mordowali ateiści, katolicy, buddyści, hinduiści i inni, za to słyszę non stop o arabach – nie tylko wahabickich – nawet jeśli nie na tle religijnym to pochodzi z bliskiego wschodu… więc mam dla nich wszystkich złe wiadomości – nie chce ich w Polsce i będę walczył o to, a jak spotkam jakiegoś który choć trochę złamie normę np. klepiąc po tyłku moją dziewczynę to nie będę miał skrupułów.

lboo
Użytkownik
lboo

@nemoein: Słyszysz to co masz słyszeć, reagujesz tak jak powinieneś reagować – nienawiścią. Chcesz walczyć – dokładnie taki jest cel tej całe szopki. Populacja nie zredukuje się sama.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

nemoein, więcej wyślij polskich wojsk do krajów arabskich, nakaż im zrzucać bomby, jeździć z oddziałami blackwater i dziw się potem, że jest odzew.

Moja zabijać, kraść, terroryzować, gwałcić – dobrze
Mnie zabijać, okradać, terroryzować, gwałcić – źle…

moralność Kalego

nemoein
Użytkownik

@Iboo z całą pewnością nie będę stał i się przyglądał, nie będę też pisał kredkami po asfalcie i przynosił kwiatów w ramach upamiętnienia, Odpowiedź powinna być stanowcza, każdy przyjezdny musi być świadom kto jest panem w swoim domu. Kiedy ja jestem za granicą to dostosowuje do panujących tam zasad. Jeśli się zastosuje nie mam nic przeciwko, ale jak złamie prawo bądź powszechnie przyjętą normą to nie będzie taryfy ulgowej, dumny jestem z tego że wielu myśli tak jak ja. Coraz śmielej docierają do mnie przesłanki że nie powinno tolerować się żadnych imigrantów z bliskiego wschodu nawet tych stosunkowo niegroźnych, bo się nie asymilują i kolejne pokolenie może się zradykalizować jak ma to miejsce na zachodzie, jestem przeciw imigracji. Poza tym jak mam szanować mężczyzn którzy uciekają przed wojną w swoim kraju? To są tchórze, mężczyzna powinien walczyć o swój naród, tak jak nasi dziadowie niegdyś, ich szanujemy a tchórzy i dezerterów się nienawidzi.

lboo
Użytkownik
lboo

@nemoein: Być może nie zrozumiałeś, ale ja odniosłem się do zastosowanej przez Ciebie odpowiedzialności zbiorowej. I nigdzie nie napisałem że jestem za pobłażaniem przestępcom. Z tym że dla mnie nie ma znaczenia nacja, religia czy kolor skóry w określeniu kto jest przestępcą a kto nie, tylko czyny które dana osoba popełniła. Tak samo wyznaję zasadę uszanowania zasad społecznych przez przybyszów z innej kultury.
Tym którzy tu przyjechali walczyć z nami tak samo wmówili na podstawie zbrodni które tam przedstawiciele zachodnie kultury uczynili że my jesteśmy źródłem wszelkiego zła.
Jeśli uważasz że pozwolić się sprowokować do walki w imieniu czyichś interesów, z kimś kto tak samo jak ty dał się sprowokować to odwaga i patriotyzm to masz zupełnie inne definicje tych pojęć.
Dajesz się sprowokować Twoja sprawa, Ty będziesz ponosił konsekwencje swoich czynów.
To chyba taka typowa polska cecha, najpierw łapać za szablę a potem myśleć…

agama
Użytkownik

Tzw. imigracja nachodźców jednoznacznie wiążę się z terroryzmem, więc nie ogarniam ludzi, którzy dalej tego bronią. Ludzie z krajów mniej humanitarnych, mniej cywilizowanych, wychowani w poczuciu bezkarności i fanatyzmie nie dojrzeją z dnia na dzień.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Imigracja wiąże sie ścisłe z różnicami w poziomie oraz jakości zycia. Z terroryzmem wiąże sie imigracja z krajów z którymi walczymy lub ktore ciemiężymy. Albo ktorym odmawiamy samostanowienia na zasadach innych niz nasze własne.
Tej różnicy nie ogarniasz.

lboo
Użytkownik
lboo

@agama: “Tzw. imigracja nachodźców jednoznacznie wiążę się z terroryzmem”

Dokładnie tak jest. I ciągle nie rozumiem czemu niektórzy wciąż najemników mylą z islamistami.

“Ludzie z krajów mniej humanitarnych, mniej cywilizowanych, wychowani w poczuciu bezkarności i fanatyzmie”
Poczytaj coś o ich kulturze i dowiedz się jaką mają bezkarność ;)
Bezkarność tutaj zapewniają im lokalne władze i to lokalne władze i media robią wszystko żeby społeczeństwo nienawidziło islamistów a nie terrorystów których sprowadziły i zapewniły im bezkarność. Łykając propagandę nienawiści zachowujecie się dokładnie tak jak zaplanował agresor. Działacie wbrew interesowi swojemu i swojego kraju.

agama
Użytkownik

Czyli wszyscy to najemnicy? Co za wspaniałe czasy, że zwykły czlowiek zbrodni się nie dopuszcza. Nawet ten Syryjczyk, który zaszlachtował kobietę w ciąży. Z islamistami nigdy nie wiadomo, a szariatyzaca i upolitycznianie islamu tamże w miarę wzrostu liczby muzułmanów z pewnością nam nie grozi

lboo
Użytkownik
lboo

@agama: Nie wszyscy przestępcy to najemnicy, tak jak nie wszyscy islamiści to przestępcy.
Jeśli na skutek jakiegoś wydarzenia czy interpretacji tego wydarzenia zaczynasz kogoś nienawidzić to zastanów się komu na Twoje nienawiści zależy. I zastanów się kto daje prawa i przywileje islamistom większe niż lokalnej ludności. Uchodźcy sami sobie te prawa dali, czy może władze i ustawodawca to uczynił. Jeżeli władza daje im prawa, to może walczysz z niewłaściwymi osobami ;)