Stresujemy się jak nigdy wcześniej

Opublikowano: 24.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1326

Jak informuje Pulshr.pl, do odczuwania stresu każdego dnia przyznaje się aż 67 proc. pracowników. Firma ADP przeprowadziła wśród blisko 33 tys. pracowników z 17 krajów na całym świecie cykliczne badanie „People at Work 2022: A Global Workforce View”. Sprawdziła w nim, jak często i z jakiego powodu ankietowani doświadczają stresu w pracy. Dwa główne powody to zwiększona odpowiedzialność będąca skutkiem pandemii oraz długość dnia pracy.

Pandemia, obawa o zdrowie swoje i najbliższych czy niepewna sytuacja na rynku pracy to codzienność, z którą przez dwa lata mierzyli się pracownicy na całym świecie. Z ubiegłorocznej edycji raportu wynika, że w 2020 r. stresu w pracy – przynajmniej raz w tygodniu – w skali globalnej doświadczało aż 62 proc. pracowników. Według najnowszych danych obecnie wskaźnik ten zwiększył się o 5 pkt. proc. i wynosi 67 proc.

Przygnębienie, smutek, rozdrażnienie czy trudności z koncentracją to pierwsze objawy chronicznego stresu u pracowników, na które pracodawcy powinni zwracać szczególną uwagę. To często są pierwsze sygnały związane ze złym samopoczuciem zatrudnionych, spowodowanym nagromadzeniem się stresu w pracy i nie należy ich lekceważyć.

Z danych ADP wynika, że blisko co trzeci Polak (26,85) twierdzi, iż to właśnie nadmierna odpowiedzialność zawodowa sprawia, że żyje w stresie, zaś 23,81 proc. polskich pracowników przyznaje, że wpływ na odczuwany stres ma także długość jego dnia w pracy. Należy jednak pamiętać, że długotrwały stres powoduje spadek produktywności zatrudnianych osób, a w konsekwencji pojawia się chroniczne zmęczenie, które może doprowadzić do wypalenia zawodowego czy depresji.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 25.06.2022 08:06

    I będziemy się stresować bardziej bo nawet w mainsteamie ogłoszono kierunek “rozwoju” wypadków a przyszły rynek pracy bedzie wymagał “multitaskingowców” tłumaczac to na język ludzki masz robic za sekretarkę sporzataczkę i pracownika produkcji w jednej firmie za jedna pensję. To zostało ogłoszone i opisane. Nowy komuszyzm bedzie bowiem yhmmm przepraszam jest wszak feudalny. Ja jako pracownik etatowy obecnie doswiadczam problemów tego typu a wsamej mojej rodzinie mam takie przypadki nie mówiac o znajomych. Nie cieszyłbym sie teraz na miejscu drobnych i nie tylko 🙂 przedsiebiorców albo samozatrudnionych bo was tez to będzie dotyczyło. Dodatkowo umowy o pracę to kolejna kwestia. Aplikacje obowiazkowe itd Wszystko to dązy do harówy za elektroniczne wynagrodzenie a to jest miska ryżu na sznurku. Wszystko to przyspieszy wspierane kolejnymi “pandemiami” i obudzicie sie w Chinach jakie sie wam nie sniły w najgorszych koszmarach. Warto zabić by to powstrzymać bo jesli osiągną pewien próg odwrotu nie bedzie. System bowiem działa a jego wdrażanie jest stuprocentowo skuteczne. Popytajcie Chińczyków jesli się przyjaźnicie z nimi mooooże niektórzy wyjasnią.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.