Stresujące święta Bożego Narodzenia

Opublikowano: 24.12.2018 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1854

Gonitwa w poszukiwaniu idealnych prezentów, długie godziny spędzone w kuchni, czy konieczność zobaczenia się z nie do końca lubianymi członkami rodziny – to właśnie dlatego aż 65 proc. Polaków przyznaje, że Święta Bożego Narodzenia bardziej ich stresują, niż cieszą.

O zbadanie nastrojów świątecznych wśród Polaków pokusił się serwis “Prezent Marzeń”, który w dniach 15-29 listopada br. zapytał reprezentatywną grupę 1683 Polaków o ich odczucia względem przygotowań do Bożego Narodzenia i przebiegu samych, świątecznych uroczystości. W raporcie z badania, zatytułowanym „Boże Narodzenie 2018 z perspektywy Polaków”, znalazło się sporo ciekawych informacji.

Przede wszystkim badanie wykazało, że aż 65 proc. Polaków święta Bożego Narodzenia po prostu… stresują. Aż 27 proc. respondentów przyznało, że okres świąteczny wiąże się dla nich z bardzo dużym stresem, natomiast 20 proc. badanych zaznaczyło, że całą energię, którą można by spożytkować w trakcie świąt, traci na przygotowania do nich.

Co ciekawe, 31 proc. respondentów stwierdziło, że atmosferę świąt Bożego Narodzenia psuje zbytnia ich komercjalizacja oraz coraz większy nacisk ludzi na ich aspekt materialny. Z kolei 27 proc. badanych poskarżyło się, że na nerwową atmosferę w trakcie świąt wpływa ciągły pośpiech i brak odpowiedniej ilości czasu na spokojne przygotowanie się do świątecznych uroczystości. Poza tym aż 25 proc. wini za złą atmosferę przy świątecznym stole nietrafione prezenty, a 17 proc. – nie najlepsze relacje w rodzinie.

Polacy, którzy wzięli udział w ankiecie, odpowiedzieli także na pytanie, co według nich może stanowić w trakcie świąt największą wpadkę. Zdecydowana większość respondentów, bo aż 39 proc. uważa, że jest nią obdarowanie bliskiej osoby nietrafionym prezentem. Spora liczba ankietowanych, 31 proc., uważa także za wpadkę kłótnię przy wigilijnym stole (najczęściej z powodów politycznych), a część z nich, 21 proc., także nadużywanie przez niektórych członków rodziny alkoholu w trakcie świąt.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o