Stracił przytomność na komisariacie i zmarł

Opublikowano: 14.01.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1505

W Brukseli zatrzymano ponad 70 uczestników protestów. W stolicy Belgii przywrócono porządek – powiedział burmistrz dzielnicy Saint-Josse-ten-Noode, Emir Kir.

Wcześniej w dzielnicy Saint-Josse-ten-Noode doszło do starć policji z demonstrantami po śmierci 23-letniego Ibrahima Barriego, który zmarł po przewiezieniu na posterunek. „Potępiam nieodpowiedzialne zachowanie tych, którzy po zakończeniu manifestacji wykorzystali sytuację do sprowokowania incydentów z policją i zniszczenia mienia miasta. Dziękuję policji za szybką interwencję i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom i handlowcom”– napisał burmistrz na „Twitterze”. Jak dodał, policja „zatrzymała 70-80 osób”.

Akcja protestacyjna „Sprawiedliwość dla Ibrahima” została zatwierdzona przez władze Brukseli i odbyła się w środę niedaleko dworca Bruxelles-Nord, przy którym znajduje się komisariat policji, gdzie wcześniej zmarł czarnoskóry Belg.

Incydent z udziałem Ibrahima Barriego miał miejsce 9 stycznia na dworcu Bruxelles-Nord w stolicy Belgii. Według doniesień policjanci chcieli wylegitymować grupę osób, która zebrała się w centrum Brukseli pomimo obowiązujących obostrzeń. Funkcjonariusze zażądali okazania dokumentów również przez Barriego, ale 23-latek zaczął uciekać. Został jednak złapany i przewieziony na komisariat, gdzie niespodziewanie stracił przytomność i zmarł.

Ze wstępnego śledztwa wynika, że policjanci próbowali udzielić młodemu mężczyźnie pierwszej pomocy. Wezwali karetkę i chcieli samodzielnie użyć znajdującego się na posterunku defibrylatora, ale okazało się, że jest zepsuty.

Prokuratura w Brukseli i specjalny wydział dochodzeń wewnętrznych policji w stolicy Belgii wszczęły śledztwo w sprawie okoliczności śmierci zatrzymanego. Krewni zmarłego również nalegali na przeprowadzenie dochodzenia. Twierdzą również, że policja poinformowała ich o śmierci syna zaledwie sześć godzin po tragedii, chociaż posiadała wszystkie dokumenty i dane 23-latka.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.