Stal zamiast serca

Opublikowano: 07.11.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 943

Jak informuje lokalny tygodnik „Sztafeta”, w Stalowej Woli władze miasta planują budowę osiedla kontenerów. Za rok od dzisiaj mają tam trafić pierwsi mieszkańcy – osoby zalegające z płaceniem czynszu w lokalach komunalnych, socjalnych i spółdzielczych. Osiedle kontenerów miałoby stanąć na jednym z terenów podmiejskich. Do kontenerów mają trafiać nie tylko lokatorzy uciążliwi dla sąsiadów, ale także zwykli biedni, zalegający z czynszem.

Gazeta przytacza słowa jednego z urzędników magistratu, który anonimowo mówi: „Ci, którzy nie płacą czynszu, wylecą. Najpierw do tych kontenerów na 3 miesiące, a potem już kompletnie na ulicę”. Prezydent Stalowej Woli, Andrzej Szlęzak, na razie odmawia wszelkich informacji i komentarzy w tej sprawie. Plany lokalnych włodarzy są tym bardziej kuriozalne, że – jak informowała niedawno ta sama gazeta – w Stalowej Woli rośnie liczba osób bezdomnych. Wedle szacunków, wynosi ona już co najmniej 60 osób, tymczasem lokalne schronisko dla bezdomnych dysponuje jedynie 35 miejscami noclegowymi.

Stalowa Wola jest zatem kolejnym miastem, które zamierza prowadzić tego rodzaju politykę (anty)społeczną.

Źródło: Nowy Obywatel


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. Komzar 07.11.2011 11:41

  Brzmi okrutnie ale sprawa ma więcej stron.
  Dam przykład z Gdańska gdzie jedni by mieszkać muszą płacić olbrzymie raty kredytu (bo ceny mieszkań są chore) o czynszu nie wspominając. Są to szczególnie młodzi ludzie z dziećmi którzy nie mają szans na mieszkanie socjalne. Po prostu miasto im nic nie da. A jak nawalą to bank zabiera mieszkanie i koniec.
  W tym samym mieście część ludzi mających mieszkania komunalne nie płaci z premedytacją czynszu nie mówiąc już o tym, że mieszkanie dostali jakiekolwiek ono jest (przecież wiele kredytów mieszkaniowych dotyczy rynku wtórnego) bo miasto nie może im tego mieszkania zabrać.
  Ja bym bardzo chciał dostać takie mieszkanie za darmo gdzie musiałbym płacić tylko czynsz.
  Moim zdaniem wiec jest nie w porządku że jednym należą się takie mieszkania i prawo do niepłacenia czynszu a wielu nic się nie należy.
  Gdy usunie się lokatora co zalega z czynszem można je dać komuś kto będzie ten czynsz płacił i dbał o to mieszkanie.

 2. deep 07.11.2011 14:51

  Wy sie kurde nie martwcie o powstające kontenery, tylko o to kto będzie decydował kogo tam będą eksmitować.
  Kontenery rzecz genialna, niech sobie w slamsach siedzi melina – nie płacą czynszu, a do caritasu nie pojdą bo tam nie można chlać – to niech siedzą i marzną.
  Inna sprawa, że nie powinno się skazywać na mieszkanie w takich puszkach rodzin z dziećmi.
  Tak jak mówiłem wcześniej – pilnujcie kogo się dopuszcza do decydowania o ekmisji, nie walczcie z tymi puszkami bo są dobre 🙂

  Pozdrawiam

 3. Sebek 07.11.2011 16:56

  Co wy gadacie. Tym ludziom należą się apartamentowce w centrum Nowego Jorku, opłacone za 1000 lat z góry. Jesteście antyspołeczni.

 4. CD 07.11.2011 18:51

  Do Admina – Po komentarzach stwierdzam, że poziom czytelników rośnie. Może rzeczywiście warto wrzucać więcej artykułów rozsądnych nawet jeśli nie mają tak ciekawie brzmiących tytułów? Warto się zastanowić :). Mam wrażenie, że ostatnio niemal każdy artykuł pisany jest w tonie socjalizmu.

 5. ARTUR 07.11.2011 21:14

  Normalne państwo które jest katolickie i przestrzega zasady że nie traktuje się ludzi jak psów a psów jak ludzi ochrania najsłabsze jednostki w społeczeństwie przed upadkiem .Podobno jesteśmy cywilizowani ale nie słyszałem aby zwierzęta w stadzie likwidowały słabsze sztuki aby nie musiały dla nich zdobywać pożywienia i się nimi opiekować .Nazwanie ludzi którzy niszczą swój gatunek zwierzętami byłoby ubliżaniem zwierzętom .

 6. CD 07.11.2011 21:45

  ARTUR – jest gorzej niż piszesz – ludzie chcą okradać jednych by dać drugim! Tu już nawet nie chodzi o bierne przyglądanie się słabszym jednostkom, tu chodzi o okradanie tych silniejszych na rzecz słabszych, czyli działanie nie tylko niehumanitarne, ale nawet przestępcze.

 7. Staszek 07.11.2011 21:50

  Artur,niestety ssaki zagryzają najsłabsze osobniki,ptaki wyrzucają z gniazda chore pisklęta czyli spokojnie doganiamy zwierzęta a przynajmniej niektórzy lokalni kacykowie.

 8. CD 07.11.2011 21:56

  W ogóle nie rozumiem kto ma tu mieć serce? Jeśli urzędnik zabierze mi kasę i kupi bezdomnemu mieszkanie to znaczy, że ma serce? :o. Moim zdaniem to znaczy że jest złodziejem.

 9. memento 07.11.2011 22:02

  Ale wam się na metafory zebrało, aż mnie zaczął mdlić chleb, jak pomyślałem, że to tak jakbym zagryzał kogoś. Chyba zacznę pracować na budowie za darmo, to będziemy rozdawać mieszkania.

 10. ARTUR 07.11.2011 23:37

  Mam wrażenie że każdy z krytykujących jest urzędnikiem i po śmierci przed Bogiem będzie się tłumaczył jak naziści – my tylko wykonywaliśmy rozkazy -wyrok : kara śmierci .Smacznego .

 11. deep 08.11.2011 02:06

  Artur,albo jesteś naprawde nierogarnięty, albo jesteś tak durnym trollem, że się komentować nie chce ;>

  Pozdrawiam,
  Deep

 12. Komzar 08.11.2011 06:49

  @Artur, nie zrozumiałeś jednej rzeczy. Faktu, że w tym samym społeczeństwie przez tych samych urzędników różni ludzie są różnie traktowani jak by mieli inne kategorie.
  Zgadza się, że słabym trzeba czasami pomóc ale pomoc nie oznacza robienie ze niego to po pierwsze a po drugie dlaczego jednym należy się mieszkanie czynszowe lub kontener a mi nic się nie należy ?
  Wielu ludzi po prostu musi sobie radzić sama bo urzędas nie da mi ani jednego ani drugiego bo jako młody człowiek jeszcze nic nie miał wiec zamiana czynszówki na kontener nie wchodzi w grę.

 13. narajana 08.11.2011 07:54

  @deep popieram bo przecież nie wszyscy są meliniarzami co tam żyją a drugą stroną medalu jest to to że jak zbiorą cała tą pijacką śmietankę z całego miasta to dopiero ci co ich tam wysłali się dowiedzą jaki mają problem:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.