Sprzęt, który może wyeliminować gwałty

Opublikowano: 03.01.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 304

Badacze ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Stanford w Stanach Zjednoczonych opracowali urządzenie, które pozwala tłumić aktywność mózgu poprzedzającą impulsywne zachowanie. Z jego pomocą naukowcy mają nadzieję walczyć z molestowaniem seksualnym, nałogami i uzależnieniami. Raport o opracowaniu opublikowano na stronie internetowej uniwersytetu.

W swoich badaniach lekarze badali tak zwane jądro półleżące mózgu — obszar odpowiedzialny między innymi za poczucie przyjemności od myślenia o możliwej nagrodzie. Naukowcom udało się wyodrębnić sygnał elektryczny, który powstaje kilka sekund przed wykonaniem impulsywnych działań.

Podczas eksperymentów do głów myszy doświadczalnych wszczepiono elektrodę, która tłumiła ten obszar mózgu podczas jedzenia i uniemożliwiała im czerpanie przyjemności ze spożywania tłustych pokarmów. W rezultacie gryzonie, które wcześniej spożywały kaloryczną paszę bez opamiętania, przestały się nią interesować.

„Impulsy te są niezbędne człowiekowi do przetrwania. Pobudzają do podjęcia działań w celu zapewnienia sobie jedzenie, seksu, snu” — powiedział jeden z autorów badania Casey Halpern. Zaznaczył, że w niektórych przypadkach sygnały te prowadzą do społecznie niebezpiecznych działań.

Wcześniej brytyjscy naukowcy odkryli, że zakupy mogą doprowadzić do większego zadowolenia niż seks. W badaniu zaznaczono, że ​​84% ludzi, których zaliczono do „natchnionych klientów”, podczas zakupów otrzymuje więcej zadowolenia niż podczas seksu lub zwycięstwa w zawodach.

Zdjęcie: Alexas_Fotos (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
bro
Użytkownik
bro

Nie przejdzie, żadne państwo nie zgodzi się aby gwałciciele ograniczali zakupy ;)