Według sądu społeczeństwo ma prawo wiedzieć o 5G

Opublikowano: 02.11.2018 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4038

Po tym, jak rada miasta Gateshead po cichu zleciła instalację nadajników 5G, brytyjski sąd zdecydował, że jego mieszkańcy mają prawo do informacji o szkodliwym wpływie tej technologii na ich zdrowie i otoczenie.

Mark Steele, aktywista walczący z 5G, już w zeszłym roku informował mieszkańców Gateshead o zagrożeniach związanych z uruchomieniem tej technologii w ich mieście. W tym samym czasie zaobserwowano tu wzrost zachorowalności, m.in. na nowotwory.

Jednocześnie tutejsi radni nie kwapili się, by powiadomić miejscowych o nowej sieci w ich sąsiedztwie, choć mieli niemało dowodów na to, że inteligentne siatki 5G umieszczone na czubkach latarni stanowią zagrożenie dla żyjącej tu społeczności. Co więcej, w mediach społecznościowych pojawiły się nieprawdziwe zarzuty, a na ulicach rozdawano ulotki wskazujące, że Mark Steele jest pseudonaukowcem, oraz że promieniowanie 5G jest nieszkodliwe. Radni zapewniali w nich, że: „nie ma żadnych naukowych podstaw czy wiarygodnych dowodów na prawdziwość historii o światłach ulicznych wywołujących raka i inne choroby”.

Chcąc zamknąć usta Markowi Steele wykorzystano nawet policję. Jednak uwolniono go, a rada Gateshead ma mu wypłacić 11 tysięcy funtów odszkodowania. Oczywiście z pieniędzy podatników. W sądzie, żaden z urzędników nie potrafił wytłumaczyć czym tak naprawdę jest 5G, a wiodący ekspert z ramienia miasta odmówił udziału w rozprawie. Ostatecznie sąd nie zgodził się na dalszy areszt dla Marka stwierdzając, że: „Społeczeństwo ma prawo wiedzieć.”

Sprawa uruchomienia 5G w Gateshead bez informowania o tym mieszkańców jest precedensem i zostanie wykorzystana przez innych, którzy w ramach walki z urzędnikami staną przed sądem. W brytyjskich miastach takich jak Surrey, Westminster czy Luton, również zainstalowano na latarniach nadajniki mikrofalowego promieniowania elektromagnetycznego. Nawet jeśli dziś obsługują one sieci 2G, 3G czy 4G, to można je z łatwością przekształcić w 5G poprzez odpowiednie soczewki do skupiania częstotliwości. Sąd orzekł, że Mark Steele jest wiarygodnym ekspertem w dziedzinie technologii promieniowania elektromagnetycznego i GSM, który udowodnił, że rada miasta Gateshead odpowiada za wprowadzenie społeczeństwa w błąd oraz próbę skompromitowania jego i innych osób żądających zakazu dla 5G.

Tłumaczenie: Xebola
Źródło oryginalne: TakeBackYourPower.net
Źródła polskie: Xebola.wordpress.com, WolneMedia.net

Od tłumaczki

Nasz kraj chce być pionierem we wdrażaniu 5G – technologii, która sprawi, że internet w naszym smartfonie będzie jeszcze szybszy i jeszcze bardziej niezawodny, w każdym miejscu i o każdej porze dnia i nocy.

Pierwszy nadajnik 5G, o którym dowiedziało się społeczeństwo, już stanął. W Gliwicach. Ludzie wyszli na ulice, by protestować, jednak władze miasta swojej decyzji nie cofnęły. Za protestującymi stoi nauka. Już ponad rok temu lekarze i naukowcy z 36 krajów zażądali od władz UE wprowadzenia moratorium na 5G. Powód jest prosty: żeby wdrożyć tę technologię trzeba postawić jeszcze więcej anten. A związek pomiędzy emitowanym m.in. przez nie promieniowaniem elektromagnetycznym a wzrostem: zachorowań na nowotwory, przypadków bezpłodności, uszkodzeń genetycznych czy zaburzeń neurologicznych już dawno został dowiedziony. UE na apel nie zareagowała, mimo że nawet działające w jej ramach instytucje podzielają niepokój ekspertów. Podobnie polskie władze zdają się być ślepe i głuche na jednoznaczne dowody naukowe w tej sprawie. Naszym zadaniem jest więc, by ją nagłośnić.

Kiedyś pojęcie „smogu” było bagatelizowane. Dziś politycy prześcigają się w deklaracjach, kto się z nim szybciej upora. Podobnie jest z „elektrosmogiem: obecnie większości Polaków ten termin nic nie mówi, jednak zagrożenia z nim związanego nie da się dłużej bagatelizować. Dlatego na “Facebooku” utworzyliśmy grupę: “Polskie nie dla 5G!”, w której wymieniamy się informacjami o szkodliwości tej technologii oraz propozycją działań, które pomogą powstrzymać jej rozwój w naszym kraju. Wszystkich zainteresowanych i nieobojętnych serdecznie zapraszam!


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. emigrant001 02.11.2018 10:59

    smartphone i 5G wykończy ludzkość szybciej niż bomba atomowa. Na nasze miejsce przybędą murzyni z Afryki i ziści się mokry sen lewaków.

  2. Cosmo 02.11.2018 11:02

    A kto po murzynach? Oni przypływają już ze swoimi smartfonami 🤔

  3. polach 02.11.2018 11:14

    A co murzyni są odporni na 5G?…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.