Solidna ściema

Opublikowano: 12.01.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5

Jednym z laureatów programu „Solidna Firma”, promującego m.in. patriotyzm ekonomiczny, zostało… przedsiębiorstwo importujące chińskie meble.

Jak informuje „Nasz Dziennik”, za wybitne zasługi w przestrzeganiu praw konsumenta i wzmacnianiu patriotyzmu gospodarczego Kapituła Programu Gospodarczo-Konsumenckiego „Solidna Firma” nadała Vinotti Sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w Krakowie tytuł „Solidna Firma 2011”. Problem w tym, że jak się okazuje, laureat jest przede wszystkim importerem mebli, głównie z Chińskiej Republiki Ludowej. Mimo iż na swojej stronie internetowej firma chwali się „własnym, zaskakującym designem” i 20-letnim doświadczeniem w produkcji, „Nasz Dziennik” odkrył, że m.in. sprzedawane przez Vinotti kolekcje mebli „Art Line” i „Landbond” są produkowane w Azji (identyczne modele chiński producent sprzedaje pod nazwami odpowiednio „Captain” i „Fusion”).

Trudno orzec, na czym polega patriotyzm gospodarczy spółki, która nie tworzy miejsc pracy w Polsce, a nawet może przyczynić się do trudności finansowych naszego rodzimego przemysłu meblarskiego. Tego rodzaju wątpliwości nie zrażają jednak firmy, która obecnie ubiega się o tytuł „Solidna Firma 2012”.

Źródło: Nowy Obywatel

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
edek
Użytkownik
edek

Pytanie jak weryfikowano tą firmę?
Śmieszne np. jest to że zott otrzymał za chyba jogurt medal “polskie jest dobre”.
Firma niemiecka doprowadzająca do upadku polskie mleczarnie.

Il
Użytkownik

program “solidna firma” jest programem zawierającym bardzo dużą ilość wirusów.

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Czy do programu “solidna firma” można zgłosić “zaprzyjaźnioną” agencję towarzyską?

Il
Użytkownik

Myślę, że tak.
Na przykład agencję PZU.