Snowden otrzymał rosyjskie obywatelstwo

Opublikowano: 27.09.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1538

O Edwardzie Snowdenie krążą różne informacje. Według tej oficjalnej, jest to były pracownik amerykańskiego wywiadu, który blisko dekadę temu wyjawił tajne informacje o amerykańskim szpiegostwie elektronicznym. Media podają, iż otrzymał rosyjskie obywatelstwo. Dekret został podpisany przez samego prezydenta Rosji Władimira Putina.

Trzydziestodziewięcioletni Snowden jest jednym z ponad siedmiu tuzinów cudzoziemców, którym władze przyznały obecnie rosyjskie obywatelstwo. Oświadczenie z ich nazwiskami zostało opublikowane na oficjalnej stronie rządu.

Podług oficjalnej wersji wydarzeń, Edward Snowden był pracownikiem amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). W 2013 roku ujawnił tajne informacje, z których wynikało między innymi, że agencje wywiadowcze zgromadziły bilingi telefoniczne dotyczące milionów Amerykanów. Za ujawnienie tych informacji grozi mu w USA ponad 20 lat więzienia za „szpiegostwo” i „kradzież”. Od 2013 roku ukrywa się przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości w Rosji, która udzieliła mu azylu po ucieczce ze Stanów Zjednoczonych.

W ubiegłym roku władze rosyjskie udzieliły mu pozwolenia na pobyt bezterminowy. Snowden powiedział wówczas, że planuje ubiegać się o obywatelstwo rosyjskie, ale chce zachować obywatelstwo amerykańskie. Niektórzy Rosjanie żartobliwie kwestionowali wiadomość o rosyjskim obywatelstwie Snowdena, pytając, czy zostanie on powołany do służby wojskowej. Putin ogłosił w zeszłym tygodniu częściową mobilizację w celu wsparcia słabnącej inwazji na Ukrainę. „Czy Snowden zostanie wcielony do wojska?” – padło pytanie ze strony Margarity Simonjan, redaktor naczelnej „Russia Today”. Nie służył w rosyjskiej armii, więc zgodnie z obecnym prawem nie należy do grupy, która jest teraz wcielana do wojska.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Echo24.cz
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Irfy 27.09.2022 15:00

    Czy car może powołać Snowdena do wojska? Może. Czy wyśle go do walki? Z całą pewnością nie. Z tych samych powodów, dla których walczyć nie pozwalają Igorowi Girkinowi. Który akurat bardzo walczyć chce, a przynajmniej tak deklaruje. Jeżeli któryś z wymienionych dżentelmenów znalazłby się choćby w pobliżu linii frontu, od razu stałby się celem wytężonych polowań wszelkich mniej albo bardziej specjalnych służb.

    Snowden z powodu ciekawości, co i na jaką skalę przekazał oraz z czystej zemsty, dokładnie takiej, jak w przypadku Assanga. Girkin, gdyż zarówno Ukraińcy, jak i Zachód chętnie by go przesłuchał. I nie, nie chodzi o jakiś tam zestrzelony holenderski samolot z cywilami. Którzy nikogo nigdy nie obchodzili. Ciekawość śledczych byłaby ukierunkowana na “plecy” pana Igora. Kim jest jego pryncypał, skoro separatystyczny watażka od kilku miesięcy bez przeszkód publikuje takie wypowiedzi, że łącznie zasłużyłby już na kilkanaście tysięcy lat bezwzględnego łagru na Kołymie. Włącznie z nawoływaniami, żeby powiesić pana cara. I jakoś mu to przechodzi. Ciekawe, dlaczego? 😛

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.