Śmierć w butelce

Opublikowano: 30.12.2013 | Kategorie: Gospodarka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 810

Coca-Cola to produkt, który powstał pod koniec XIX wieku w USA. Z ekonomicznego punktu widzenia to najcenniejsza marka na świecie. Jest to przedsiębiorstwo, któremu udało się stworzyć, w celach komercyjnych, stereotyp Świętego Mikołaja ubranego na czerwono czyli obraz, który wszyscy mamy w swojej świadomości. Historia tej firmy spływa brudem, tak samo jak w przypadku wszystkich innych międzynarodowych przedsiębiorstw. Pozostawała ona w doskonałych relacjach z nazistowskimi Niemcami i Hitlerem, budując tam swoje fabryki, przed wybuchem II wojny światowej.

Jej współpraca z reżimem apartheidu w Afryce Południowej również układała się świetnie przez wiele lat. W tym czasie firma nie okazywała żadnego zainteresowania toczącymi się tam wydarzeniami, nie szukając nawet żadnych usprawiedliwień dla swojej obecności w RPA. Operuje tysiącami fabryk na całym świecie i jako pracodawca słynie z nieludzkiego traktowania tysięcy pracowników. Odpowiada za morderstwa bojowych związkowców w Kolumbii i Gwatemali. W Chinach kooperuje z reżimem, czerpiąc zyski z tamtejszej przymusowej siły roboczej, używając więźniów zmuszanych do pracy na terenie więzień. Ponadto jest jednym z największych trucicieli środowiska i ujęć wodnych w kraju. W Meksyku zanieczyściła przemysłowymi odpadami ogromne obszary, w tym źródła wody wykorzystywane przez rdzenną ludność. W Salwadorze czerpie korzyści z pracy 10 000 dzieci, zatrudnionych jako zbieracze na wielkich plantacjach, produkujących cukier, używany następnie w produktach Coca-Coli. W Indiach jej rozliczne fabryki zanieczyszczają rozległe źródła wodne, również używane przez miejscowych. To samo dzieje się w Kenii, podczas gdy 1,4 biliona ludzi nie ma dostępu do czystej wody. Międzynarodowe firmy, takie jak Coca-Cola i Nestle osiągają ze sprzedaży butelkowanej wody, zysk o wartości 60 bilionów netto. Coca-Cola używa genetycznie modyfikowanych organizmów w celu produkcji składników do swoich towarów. Możemy mówić już o tysiącach przypadków, gdy produkty Coca-Coli wypuszczone z fabryki, okazywały się zawierać trujące składniki.

To żaden zbieg okoliczności, że w Grecji, całkiem niedawno, wycofano 100 000 butelek Coca-Coli, ponieważ zawierały duże ilości herbicydu. Kolejny przypadek, przykuł niewielką uwagę mediów, pomimo, że w tym przypadku interweniowała prokuratura. Wówczas to, kolejna partia Coca-Coli, zapakowana w fabryce znajdującej się na Krecie, również została wycofana z powodu wykrycia w jej zawartości obcych elementów. Rzecz jasna, jedna z największych multikoporacji świata, która zasila mass media ogromnymi sumami pieniędzy poprzez reklamę i sponsoring, zawsze stara się upewnić, że wycofywanie trujących partii odbędzie się po cichu, by uniknąć zniszczenia wizerunku swoich produktów. Nie jesteśmy tak naiwni, by sądzić, że zwięzłe przedstawienie kilku spośród tysięcy krwawych incydentów, przeplatających się w historii Coca-Coli, zdołało ukazać brudy tej multikorporacji w całej okazałości. Staramy się jednak zainspirować do myślenia, tak by każdy mógł zapytać samego siebie, co kryje się za tą najsłynniejszą plastikową butelką na świecie. Ile pomieszczono w niej wyzysku człowieka i natury…

Nestle to międzynarodowa firma, mieszcząca się w Szwajcarii, która rozpoczęła swoją działalność wraz z początkiem 20 stulecia. Zatrudnia około 330,000 robotników i jest najbardziej dochodową firmą na świecie. Posiada 450 fabryk w 80 krajach, jak również należą do niej tysiące mniejszych przedsiębiorstw, kupionych w ciągu minionego stulecia. Nestle jest także głównym współudziałowcem L’Oreal. Największej firmy kosmetycznej, uwikłanej w tysiące przypadków tortur i zabójstw zwierząt, podczas eksperymentów nad „estetycznym pięknem”. Nestle była atakowana przez rozmaite organizacje, oskarżających ją o dopuszczenie się jednej z największych zbrodni, jakich kiedykolwiek dopuściła się firma żywnościowa. Ponosi ona odpowiedzialność za śmierć 1,5 miliona dzieci w Trzecim Świecie każdego roku, z powodu jej komercyjnych manipulacji i posunięć.

Niektórym może się wydawać, że te liczby są przesadzone. Wyjaśnimy to pokrótce, zachęcając was jednocześnie, żebyście sami sprawdzili sporą ilość artykułów na ten temat, dostępnych w internecie, gdzie każdy może znaleźć szersze omówienie tych wątków. Wspomniana tu śmierć dzieci została wywołana przez systematyczne zniechęcanie karmiących matek do używania własnego mleka.

Posługując się ogromnymi sumami pieniędzy, które przedstawiano jako sponsoring i dary, Nestle, „przekonała” lekarzy, by promowali wyprodukowany przez nią substytut matczynego mleka. Taktyka ta, zastosowana w wielu krajach „nierozwiniętych”, spowodowała, że dużo ludzi zaczęło preferować produkty Nestle, uważając je za bezpieczniejsze od mleka z piersi. Jednakże źródła wody w tych krajach często są zanieczyszczone. Dlatego, produkty Nestle powstające w oparciu o tamtejszą wodę, są nieodpowiednie dla niemowląt, powodując ostatecznie śmierć wielu z nich. Strategia, która wykorzystuje dla zysku, brak wiedzy i ludzką nędzę, uczyniła Nestle moralnym sprawcą śmierci milionów dzieci.

Oprócz tego Nestle jest firmą, korzystającą oficjalnie z genetycznie modyfikowanych organizmów na terenie całego USA. To firma wyzyskująca ponad 300 000 dzieci na świecie poprze zatrudnianie ich na plantacjach kakao. Ciągną się za nią niezliczone skandale żywnościowe, takie jak jeden z ostatnich, kiedy w ich produkcie wykryto skażone mięso koni. To firma uwikłana także w skandal dotyczący wykrycia melaminy (bezbarwna substancja krystaliczna, używana jako surowiec do wyrobu tworzyw sztucznych – przyp. tłum.) w pudełkach mleka w Chinach w 2008, a także w skandal jaki miał miejsce w 2009 w USA, kiedy to w ich produktach znaleziono śmiertelną bakterię e.coli. Używa ona także, podobnie jak inne duże multikorporacje (Pepsi etc.), HEK 293 czyli komórki pochodzące z nerek ludzkich embrionów. Senomyx, firma współpracująca z Nestle, selektywnie wykorzystuje komórki pozyskane z nienarodzonych płodów, które są efektem aborcji, stwarzając dzięki temu wyizolowane receptory smaku i wzbogacając tak swój syntetyczny, plastikowy produkt. Oznacza to, że promują oni wykorzystywanie i konsumpcję ludzkich komórek (pobranych z nerek martwych płodów) jako wzbogacacza smaku.

Kolejnym powodem, jednym z głównych, dla którego wybraliśmy Nestle są niezliczone eksperymenty jakich dokonuje na zwierzętach, zwłaszcza w celu wyprodukowania Nestea. Używają oni zwierząt laboratoryjnych, żeby naukowo udowodnić, że działania herbaty jest korzystne. W tym celu prowadzą mnóstwo doświadczeń na zwierzętach, które potem zabijają. Podczas jednego z nich wstrzykują w ciała zwierząt toksyczne chemikalia, po to, aby rozpuścić komórki, odpowiedzialne za produkcję insuliny, co wywołuje u zwierząt cukrzycę. Potem, na siłę karmią je składnikami herbaty notując wyniki tych zabiegów. Następnie zabijają ofiary eksperymentu.

W innym eksperymencie uszkadzają laboratoryjnym zwierzętom mózg, a następnie również wmuszają w nie składniki herbaty by sprawdzić jakie da to efekty. Aby uczynić pracę naukowców lżejszą, stymulują zwierzęta przy pomocy wstrząsów elektrycznych w czasie gdy są one zamknięte w ciemnych klatkach. Zabijają i torturują na wiele sposobów, a wszystko po to, by mogli oświadczyć, że działanie Nestea przynosi korzyści zdrowiu konsumentów. Tak wiele dusz cierpi, aby konsument mógł zostać przekonany, że produkt ma korzystne działanie. Za tymi eksperymentami stoją chorzy ludzie zwani naukowcami. Jedyną rzeczą na jaką zasługują jest kula między oczy.

Jednak, jak już powiedzieliśmy, nie chcemy wchodzić w rolę kogoś zwyczajnie zajmującego się rejestrowaniem strategii multikorporacji oraz poziomu choroby toczącej naukowe umysły. Naszym celem jest sabotaż i destrukcja, wszelkimi możliwymi środkami, prowadzącymi do całkowitego wyzwolenia. Zrywamy ze stereotypami. Bycie aktywnie zaangażowanym w atakowanie firm, eksploatujących naturę i środowisko, nie jest modą. Nie jesteśmy „wrażliwymi” jednostkami, odrzucającymi przemoc, jak hipisi i pacyfistyczni enwiromentaliści. Nie przepadamy za tak biernymi jednostkami. Przemoc jest integralną częścią naszego życia, a destrukcja nie jest tylko rewolucyjnym działaniem. Insurekcja poprzez przemoc oznacza dla nas wzmożenie przyjemności z życia. Jesteśmy elementem nowego anarchistycznego nurtu myśli i działania.

Używamy naszej wyobraźni by budzić koszmary wewnątrz tego cywilizowanego, morderczego społeczeństwa. Nie szukamy powszechnego poparcia dla naszych akcji. Oczywiście, nigdy nie będziemy odnosić się bezkrytycznie do społeczeństwa jako całości, ale to zostało już wyjaśnione w pismach wielu naszych komórek na całym świecie oraz przez naszych uwięzionych towarzyszy z FAI i KKO.

Autorstwo: Komórki Nikola i Alfredo/FAI
Fragment ulotki-komunikatu
Źródło: Grecja w Ogniu


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. DobroNatury 30.12.2013 11:15

  Czy autorowi nie pomyliły się biliony z miliardami…?

 2. agama 30.12.2013 11:46

  Tyle wrzasku o aborcję, a wszystkim i tak smakują płody z aborcji, w dodatku z GMO. I jeszcze płacą.

 3. Devi 30.12.2013 16:16

  Ludzie kupują ścieki od Nestle i CC więc niech ci sami ludzie ponoszą konsekwencje własnego działania i ignorancji. W życiu świadomie nie przełknąłbym nic co pochodzi z ich fabryki.

 4. ARTUR 31.12.2013 00:22

  2mad. Może zacznij od żródła czyli firmy SENOMYX , jest wysoko notowana na giełdzie bo przecież ludzi do przerobienia na jedzenie lub krem nie zabraknie .Smacznego .

 5. wolnyumysl 31.12.2013 02:17

  Coca-cola ma polską drugą nazwę-odrdzewiacz.

 6. agama 01.01.2014 00:30

  Sami się bojkotują. Najgłupsi wypiją i przedwcześnie powymierają, a mądrzy ‘ekoterroryści’ kijem nie tkną.

 7. dagome12345 02.01.2014 15:52

  Do tych , którzy piszą, że można wybierać produkty w sklepie 🙂
  Tak się składa ,że jeśli odrzucimy wszystkie produkty zarabiające na Nestle to zostanie nam mniej niż 50 % spożywczych produktów w supermarkecie 🙂 Dodając do tego resztę korporacji mordujących i wykorzystujących ludzi na całym świecie to dochodzimy do punktu gdzie trzeba założyć małe gospodarstwo rolne i samemu uprawiać roślinki i hodować zwierzątka 🙂
  Wyboru już nie mamy od jakiś 20 lat 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.