Skłotersi odmówili przyjęcia Okularów Równości

Opublikowano: 20.03.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 256

Skłotersi z Kolektywu Syrena odmówili przyjęcia Okularów Równości – nagrody przyznawanej przez fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Kolektyw Syrena otrzymał nagrodę za wspieranie osób wykluczonych społecznie.

Podczas uroczystości przedstawiciel Kolektywu oświadczył, że nagrody takie jak Okulary Równości pomagają jedynie kapitalistom poczuć się lepiej. – Nie chcemy brać udziału w tej farsie, nie będziemy wam pomagać poczuć się dobrze w tym porządku, który służy umacnianiu pozycji tych “na górze” – powiedział.

Przypomniał, że wśród wyróżnionych był między innymi koncern Motorola. – Powszechnie wiadomym jest, że ta amerykańska korporacja największe zyski miała ze sprzedaży sprzętu dla armii Stanów Zjednoczonych, zaś 10 lat temu w rankingu Greenpeace na najbardziej “zieloną” elektronikę zajęła przedostatnie miejsce – mówili o Motoroli. Multikinu zaś wypomnieli nadmierne rozwarstwienie płacowe – powiedzieli skłotersi.

Skłotersi wspomnieli również, że w tegorocznej edycji konkursu jednym z wyróżnionych został policjant.

Był to pierwszy przypadek w którym nagrodzony nie przyjął nagrody Okulary Równości.

W tym roku poza Kolektywem Syrena otrzymali ją między innymi Gerard Bah, pełnomocnik świętokrzyskiego komendanta policji w Kielcach do spraw ochrony praw człowieka oraz mieszkańcy Słupska (“za udowodnienie, że otwartość i sprzeciw wobec dyskryminacji można i należy wyrażać także wybierając swoich przedstawicieli z poszanowaniem konstytucyjnej zasady równości wszystkich ludzi, za odwagę w dążeniu do budowaniu wspólnoty lokalnej wszystkich obywatelek i obywateli bez wykluczania kogokolwiek”).

Autorstwo: Piotr Ciszewski
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
8pasanger
Użytkownik

Skłotersi mają jaja!!!Nie jestem anarchistą ale te wypowiedzi przedstawiciela kolektywu popieram w 100%.Bardzo piękne pierdnięcie w salonie gdzie równość niezwykle rzadko obejmuje najbardziej dyskryminowanych bezdomnego ochrona pewnie by nie wpuściła.Nagroda dla tych co pomagają tym śmierdzącym bezdomnym tak ale nic więcej.

MB
Użytkownik
MB

Ludzie z Syreny są bardzo w porządku i jak widać, nic się w tej kwestii nie zmienia.

bro
Użytkownik
bro

Brawo! Poza tym trafniej się tych wszystkich rankingów opisać nie da “…pomagają jedynie kapitalistom poczuć się lepiej”

pablitto
Użytkownik
pablitto

dobra puenta

norbo
Użytkownik

Szacun