Sklepy Fairway montują kamery identyfikujące wszystkich klientów

Opublikowano: 23.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2090

The Village Super Market of New York, znany również jako sklep spożywczy Fairway, niedawno umieścił na swoich drzwiach tablice informujące klientów o nowym systemie rozpoznawania twarzy, który zostanie wdrożony przy wejściach.

Od teraz Fairway będzie gromadzić, konwertować, przechowywać lub udostępniać „informacje biometryczne” klientów, czyli informacje, które można wykorzystać do identyfikacji lub pomocy w identyfikacji, jako warunek wpuszczenia kupujących do środka w celu robienia zakupów. „Przykładami informacji biometrycznej są skany oczu i próbki głosu” – wyjaśnia znak informacyjny, który pojawił się na Broadwayu i West 74th.

Firma Wakefern Food Corporation, spółka macierzysta Fairway, nie odpowiedziała gazecie „Patch” na prośbę o komentarz. Wysłała jednak oświadczenie na temat tej technologii do „I Love The Upper West Side”, która była pierwszą publikacją, która o tym powiadomiła.

„Ta technologia pomaga naszym sklepom ograniczyć przestępczość w handlu detalicznym, co jest wyzwaniem dla całej branży, która dramatycznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat” – powiedziała Karen O’Shea, rzeczniczka Wakefern. „Tylko przeszkoleni pracownicy ochrony korzystają z systemu, co pomaga nam skupić uwagę na powracających złodziejach sklepowych”.

Na podstawie: NaturalNews.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.