Amerykańscy okupanci sikali na zwłoki talibów

Opublikowano: 13.01.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1156

AFGANISTAN. Do Internetu wyciekło nagranie prezentujące skandaliczne zachowanie żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej w Afganistanie. Marines na kompromitującym wideo dokonują zbezczeszczenia zwłok zabitych przez siebie partyzantów. Grupa mężczyzn w mundurach elitarnej jednostki oddaje mocz na ciała 3 martwych talibów.

Zachowanie stanowczo potępił rząd USA, który określił je mianem wstrząsającego, broniąc się jedynie, że nie ma pewności co do autentyczności nagrania. Zdaniem rzecznika Pentagonu, Johna Kirby, zachowanie to jest gorszące i niegodne kogokolwiek w mundurze. Kirby stwierdził w wypowiedzi dla Al-Dżaziry, że poczuł je aż w żołądku. Krytycznie wypowiedzieli się również na temat zaistniałej sytuacji przedstawiciele reżimu Hamida Karzaja, prezydenta Afganistanu. Jego oficjalne biuro określiło incydent jako przykład oburzającego i nieludzkiego zachowania, domagając się od swojego sojusznika wyegzekwowania najcięższych możliwych kar od jego winowajców.

Talibowie w swoim oświadczeniu określili sytuację jako działanie wbrew prawom człowieka, będące jednak tylko jednym z szokujących zachowań amerykańskich żołnierzy na terytorium Afganistanu. Incydent może znacznie utrudnić rozpoczęte niedawno rokowania partyzantów z rządem Karzaja, firmowanym przez Waszyngton.

To nie pierwszy przypadek skandalicznego traktowania zwłok Afgańczyków przez amerykańskich żołnierzy. W marcu ubiegłego roku „der Spiegel” oraz „Rolling Stone” opublikowały zdjęcia Amerykanów pozujących nad ciałami Afgańczyków, mordowanych uprzednio przez siebie „dla sportu”. 12-osoby szwadron śmierci utworzony przez oprawców określono mianem „kill team-u”. Sam tylko niemiecki tygodnik opublikował ok. 4 tys. fotografii z tej serii, które następnie w większości zniknęły z sieci po interwencji amerykańskiej armii.

Na terenie Afganistanu przebywa obecnie ok. 20 tys. marines, głównie w prowincjach Kandahar i Helmand na południu ogarniętego wojną domową państwa.

Opracowanie: Łukasz Drozda
Źródło: Lewica


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

18 komentarzy

 1. accidentalprotege 13.01.2012 08:27

  Mocz ma właściwości bakteriobójcze…

 2. alojzy 13.01.2012 09:13

  (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu punkt 7. Wyzwiska i ubliżanie.)

 3. GojjAnonim 13.01.2012 09:44

  accidentalprotege< Poskutkowało na twój(sic) trądzik.W kontekście artykułu to lepiej się nie wypowiadaj.

 4. norbo 13.01.2012 10:50

  Typowe ludzkie zachowanie – poniżenie pokonanego wroga… sikanie na zwłoki, okładanie ich kijem, rozczłonkowane, nabicie głowy na pal, a nawet pożarcie zwyciężonego przeciwnika nie są niczym dziwnym. To tylko nasza głupia naiwna wiara w to, że dziś jesteśmy lepsi niż byliśmy wczoraj – a w rzeczywistości nic się nie zmienia, jeśli zwyklymi prymitywnymi zwierzętami… Poza tym cały ten cyrk to zwykła nagonka prasowa, gdyby zbeszczeczenia zwłok dopuściła się strona przeciwna nie byłoby żadnej sensacji, przecież gwiazdą na tym balu są rzekome dobre siły ‘koalicji antyterrorystycznej’.

 5. oporowiec 13.01.2012 12:22

  W tytule zamiast żołnierze powinno być: Okupanci!

 6. siwydym 13.01.2012 12:23

  Tu wlasnie jest pies pogrzebany. Cala banda najemnikow, czy to z Polski czy z usraela, prezentuje podobny poziom intelektualny. Zezwierzecenie jest warunkiem koniecznym do udzialu w tzw. “misjach miedzynarodowych”.

 7. accidentalprotege 13.01.2012 12:37

  Pamietaj:
  Te zdjecia, tak jak wiekszosc informacji, docierajacych do Ciebie, sa rzeczywistascia medialna.
  Bakteriobojcze wlasciwosci moczu, sa faktem
  Ja wole fakty

 8. norbo 13.01.2012 13:03

  Tak szczerze mówiąc to nie sądzę aby martwym przeszkadzało, że ktoś sika na ich zwłoki, to tylko kolejny fetysz… każdym bądź razie po mojej śmierci możecie sobie sikać do woli…

 9. taihosan 13.01.2012 15:17

  Bezczeszczenie zwłok pokonanych wrogów jest stare jak historia ludzkości.
  Jak ktoś nie zna historii wojskowości i wojen to może być w szoku, ale tak jest na każdej wojnie. Pod Grunwaldem po zwycięstwie wojsk Polskich także masakrowano pokonanych. Każda wojna wysysa z każdego człowieka jego współczucie a zamienia go w bestię. Ci sikający żołnierze są już kalekami emocjonalnymi i tylko tak potrafią odreagować swój strach przed wrogiem.

 10. MiB 13.01.2012 16:30

  widać od razu, że się z ch?jami na rozumki pozamieniali.

 11. manchester U 13.01.2012 17:18

  A żydzi właśnie kupili kolejny atomowy okręt podwodny za 700 mln żydolców.Ciekawe po jaką chole.e kupili atomowy skoro wedłóg USRAELA nie posiadaja broni atomowej.Tak tak mówię o tym wspaniałym cudownym pieknym i bogobojnym narodzie jakim są ŻYDZI którzy nad wyraz kochają władzę i panowanie nad światem

 12. jaromiko 13.01.2012 21:11

  Cała ta sytuacja pokazuj, że ktoś pomaga Barakowi Obamie wejść na minę, minę wyborczą.

  Nie widać w tych działaniach logiki i sensu, stratedzy Irańscy zdają sobie sprawę z tego jak pomimo wsparcia politycznego Rosji i Chin cały konflikt może przebiegać. Poparcie Wenezueli to tylko raczej ma charakter marketingowy 😉 – reasumując cały główny konflikt mógłby potrwać około 14 dni.

  Strategie przejmowania złóż roponośnych też jakoś do mnie nie przemawiają gdyż przyszłością i tak jest synteza jądrowa czy nam się podoba czy nie ze względy na bardzo duże zapotrzebowanie na energie jakie wystąpi za jakieś 3 do 5 lat zatem ropa nie jest już energią przyszłościową.

  Konkludując zaryzykowałbym tezę, że w samym USA polityka Obamy nie jest tym czego chciało by lobby finansowe popierające poprzednią ekipę a praktyka pokazuję, że bez większej wpadki podczas kadencji urzędujący Prezydent spokojnie może liczyć na następną.

  I na koniec jeszcze jedna teza – trwają badania nad woda jako paliwem => przykłady może paranormalne i nieliczne ale jednak przykłady – pokazują, że woda może się szybko spalić dostarczając ogromnych energii i generujących dużą temperaturę.

  Wszystkiego najlepszego z okazji nowego roku 2012 😉

 13. beth 13.01.2012 21:31

  Tego typu zachowania świadczą o zwyrodnieniu tych, którzy na co dzień robią wszystko , by nie dorosnąć do kostek zwierzętom.

 14. pasanger8 13.01.2012 21:46

  Takie zachowania pokazują czym jest ,,misja białego człowieka” niesienie ,,kagańca oświaty” i ,,cywilizacji” niemądrym tubylcom.Nie dziwmy się zatem ,że Zachód jako całość jest tam znienawidzony.Miłego umierania na frontach III wojny światowej. Takie zachowania pokazują też czym jest ,,elitaryzm” takich jednostek-wielką ściemą bo albo rekrutują tam albo tworzą w trakcie wojny osobowości nieprawidłowe(kiedyś określane mianem psychopatów)

 15. ppzpp 13.01.2012 22:29
 16. CD 14.01.2012 01:57

  Chciałbym tylko skromnie zauważyć że oni ich najpierw ZABILI, a media robią aferę o jakąś sikanie. To chyba żart.

 17. Il 14.01.2012 11:38

  to odpowiedź między innymi za spalenie i powieszenie cielsk najemników wojennych z usa przez Irakijczyków
  http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/swiat/407707-zabici-i-spaleni.html,,0:pag:print

  usańscy i innonarodowościowi okupanci to kolonialiści na usługach innych kolonialistów – najemnicy mordujący cywilów w nierównej walce w zamian za dolary i inne korzyści materialne.

  sikających będzie zżerało sumienie do końca ich ziemskiego marnego życia a i po śmierci w piekle lub w n-tej reinkarnacji będą bardzo bardzo odczuwać swój ból psychiczny (duchowy).

  kim naprawdę są okupanci w Afganistanie, Iraku, Iranie i innych krajach:
  1. http://www.polishclub.org/2010/09/27/stanislaw-bulza-czwarta-rzesza-od-ameryki-lacinskiej/
  2. http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Blackwater_Worldwide

 18. Raptor 14.01.2012 16:24

  @CD: “…oni ich najpierw ZABILI, a media robią aferę o jakąś sikanie.”

  W tym cały podstęp owej informacji, która podana w odpowiedni sposób, sprawia, że ludzie zwracają uwagę wyłącznie na nieistotne detale. Każdą informację można tak sprzedać i jest to preferowana w mediach metoda.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.