Skandaliczne warunki pracy w TVN-ie

Opublikowano: 28.02.2021 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2176

Na początku stycznia zaczęła się fala odejść ze stacji TVN. Pożegnało się z nią już wielu pracowników, a wśród nich także niektóre jej gwiazdy. Teraz kulisy pracy dla tej telewizji odsłonił jej były już operator Kamil Różalski. Stacja należąca obecnie do amerykańskiego właściciela miała od lat łamać wszelkie podstawowe standardy pracy, zaś Discovery niczego w tej sprawie nie zmieniło.

Różalski miał pracować dla TVN-u od początku istnienia stacji, czyli od września 1997 roku. Przez lata jako operator pracował przy jej największych produkcjach, które jak sam pisze na Facebooku miały przyczynić się do dynamicznego rozwoju telewizji. Do 2013 roku był etatowym pracownikiem TVN-u, lecz wówczas poprzez szantaż rozwiązano z nim umowę i stał się jedynie współpracownikiem lewicowo-liberalnego medium.

Właśnie od tego momentu w telewizji należącej do amerykańskiego koncernu sytuacja miała stale się pogarszać. On i jego koledzy z działu realizacji byli „traktowani jak ludzie drugiej kategorii”. Tym samym stali się ofiarami „mobbingu, współczesnego niewolnictwa, wykluczenia zawodowego, szantażu, odwetu”, stąd musieli często pracować nawet po 16-17 godzin dziennie.

– Nepotyzm, łapówki, łamanie prawa pracy, szantaż, poniżanie, łamanie RODO i inne patologie stały się chlebem powszednim w TVN. Nieprawdopodobnym jest to, że telewizja ta ma czelność pouczać innych w aspekcie etyki, sama nie przestrzegając u siebie podstawowych standardów i przepisów prawa – napisał Różalski. Dodał, że niezgodnie z prawem jeszcze do niedawna zatrudnionych było blisko 1,8 tys. osób.

– Grupa osób (której też jestem członkiem), zgodnie z procedurą informowała Discovery Inc. (właściciela TVN SA) o patologiach i łamaniu prawa. Co zrobili Amerykanie? Złamali procedury, które sami ustanowili. Naruszyli naszą anonimowość, narażając nas na działania odwetowe ze strony TVN – czytamy dalej w poście byłego pracownika TVN-u.

Najprawdopodobniej to jedynie początek lawiny oskarżeń wobec jednej z największych telewizji komercyjnych w naszym kraju. Zdaniem Różalskiego TVN nie tylko łamał prawo pracy, ale dodatkowo wprowadzał w błąd swoich inwestorów i nie płacił podatków w Polsce. Operator zapowiada, że byli pracownicy TVN będą informować prasę o podwójnych standardach Discovery i TVN-u.

Na podstawie: facebook.com, wtv.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 15, średnia ocena: 4,73 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Foxi
Użytkownik
Foxi

Panie szanowny. Takie rodzą się owoce korporacjonizmu madei in uSSa. Przylep se pan błyskawice jedną albo dwie na czoło i w pierwszym szeregu marsz naprzód do boju o demokracje, wolność i american dream.

Remigiusz
Użytkownik
Remigiusz

Qrva jak mi przykro …

AstroCris
Użytkownik
AstroCris

8 lat wytrzymał w tych skandalicznych warunkach. “Weź kredyt kup mieszkanie i przebranżow się”.