Skala nielegalnej imigracji wzrosła o 82 procent

Opublikowano: 14.06.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 904

Agencja ochrony granic Frontex poinformowała, że w ciągu pięciu pierwszych miesięcy bieżącego roku znacząco wzrosła liczba nielegalnych imigrantów, próbujących przedostać się na terytorium Unii Europejskiej. W porównaniu do ubiegłego roku liczba przekroczeń granicy zwiększyła się o 82 procent.

Od stycznia do maja bieżącego roku wykryto blisko 86 tysięcy przypadków nielegalnych przekroczeń granicy zewnętrznej UE. W samym maju było ich natomiast około 32,5 tysiąca. Ogółem w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku, Frontex mówi o 82 proc. wzroście.

Według Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej, powyższych liczb nie należy rozumieć jako liczby imigrantów próbujących przedostać się do Europy. Niektórzy podejmują bowiem nawet kilka prób nielegalnego przekroczenia unijnych granic.

Najczęściej nielegalni imigranci wybierają szlaki prowadzące przez Bałkany Zachodnie, a także przeprawiają się łodziami przez Morze Śródziemne. Droga lądowa jest najpopularniejsza wśród Syryjczyków i Afgańczyków, natomiast morską wybierają głównie Egipcjanie, Tunezyjczycy, Kongijczycy czy obywatele Bangladeszu.

Na podstawie: PortalMorski.pl, Reuters.com
Źródło: Autonom.pl

5

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.