Sieć sklepów spożywczych wprowadza rozpoznawanie twarzy

Opublikowano: 27.11.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1313

Foodstuffs North Island z Nowej Zelandii, spółdzielnia ponad 300 sklepów spożywczych, ogłosiła, że będzie testować technologię rozpoznawania twarzy w kilkudziesięciu sklepach.

Dyrektor generalny nowozelandzkiej Foodstuffs North Island Chris Quin przytoczył dane, z których wynika, że od 2020 roku nastąpił 246% wzrost poważnych incydentów w sklepach spożywczych, w tym napaści, rabunków, kradzieży i innych agresywnych, grożących i gwałtownych zachowań.

„Supermarkety znajdują się na pierwszej linii frontu rosnącego trendu przestępczości detalicznej, a nasze zespoły mają do czynienia z codziennymi przypadkami napadów, agresji i kradzieży” – powiedział Quin i dodał: „Technologia rozpoznawania twarzy jest jednym z jedynych narzędzi, które zidentyfikowaliśmy, a które mogą pomóc nam w proaktywnym ukierunkowaniu i ograniczeniu kradzieży, włamań, napadów i innych agresywnych, gwałtownych lub zagrażających zachowań powtarzających się przestępstw”.

Dane pokazały, że 25% incydentów dotyczy recydywistów. „To jest miejsce, gdzie technologia rozpoznawania twarzy mogłaby pomóc. Może pomóc proaktywnie zidentyfikować każdego, kto nie powinien być w sklepie, lub kto jest znanym wspólnikiem przestępcy”.

Foodstuffs North Island wdroży technologię w 29 sklepach. Po przeanalizowaniu wyników testu, zdecyduje o tym, czy wdrożyć technologię w innych placówkach.

Spółdzielnia skonsultowała się z Biurem Komisarza ds. Prywatności Nowej Zelandii w sprawie biometrii, skanowania twarzy i standardów zbierania danych w celu rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem i prywatnością.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Reclaim The Net”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.