“Shoot the Boer” w Sądzie Apelacyjnym

Opublikowano: 27.09.2011 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 367

REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI. Zespół prawniczy afrykanerskiej organizacji AfriForum jest gotowy do walki w Najwyższym Sądzie Apelacyjnym przeciwko apelacji złożonej przez Juliusa Malemę oraz ANC. Apelacja dotyczy zakazu śpiewania piosenki „Shoot the Boer”. Afrykanerzy twierdzą, że treść piosenki, która określa ich społeczność mianem „psów, które trzeba zastrzelić” wyczerpuje znamiona tzw. mowy nienawiści. Zwolennicy prawa do jej śpiewania podczas wieców politycznych, rządzący Afrykański Kongres Narodowy (ANC) oraz jego młodzieżówka Liga Młodych ANC (ANCYL), złożyli odwołanie od orzeczeń sądu niższej instancji w Sądzie Apleacyjnym w południowym Gauteng.

AfriForum, organizacja, która ma już na koncie dwa wygrane procesy przeciwko ANCYL, liczy na kolejne zwycięstwo. Jak mówią jej przedstawiciele, mało prawdopodobnym jest, by Sąd Apelacyjny przyznał czarnym radykałom prawo do nazywania części społeczeństwa „psami, które trzeba zastrzelić”. Ale jeśli tak by się stało, AfriForum podniesie sprawę na forum ONZ i innych organizacji międzynarodowych. Wtedy ANC musiałby wyjaśnić społeczności międzynarodowej dlaczego nazywa określoną grupę społeczną mianem psów i dopuszcza do śpiewania pieśni wzywających do ich zabijania. Podstawą do tego kroku byłoby ratyfikowanie przez RPA dokumentu mówiącego o swobodach politycznych i obywatelskich, które zakazują tzw. mowy nienawiści.

Źródło: Autonom


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.