Sfingowali antysemityzm, wyjechali do USA przed procesem

Opublikowano: 18.10.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1736

Rodzina, której zarzucono sfingowanie przestępstwa z nienawiści we własnej restauracji w Winnipegu, przeniosła się do Stanów Zjednoczonych przed procesem.

Alexander i Oxana Berent oraz ich syn Maxim zostali oskarżeni o publiczne oszustwo po tym, jak policja uzyskała dowody, że sami ​​namalowali antysemickie graffiti na ścianach restauracji twierdząc, że stali się ofiarami antysemityzmu.

Podczas postępowania sądowego ustalono, że ​​Berentowie niedawno wyjechali do Los Angeles. Rozprawa miała się rozpocząć 13 października.

Prokurator doszedł do wniosku, że Berentowie nie zamierzają wrócić do Kanady. Wydano nakazy aresztowania.

W 2019 roku Berentowie twierdzili, że ich restauracja została zdewastowana antysemickim graffiti, a Oxana Berent twierdziła również, że została napadnięta. Po dochodzeniu policja Winnipeg oskarżyła Berentów o wandalizm, mówiąc, że rodzina „fałszywie zgłosiła [wandalizm] popełniony jakoby przez podejrzanych z zewnątrz”.

Za pośrednictwem swojego prawnika Berentowie powiedzieli, że wyjechali z Winnipeg do Los Angeles, ponieważ padli ofiarą ostracyzmu ze strony mieszkańców miasta i lokalnej społeczności żydowskiej.

Prokurator Dave Mann powiedział sądowi, że proces Berentów będzie kontynuowany, jeśli kiedykolwiek wrócą do Kanady.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. majkel 18.10.2020 13:14

    Oni już nie wrócą….jak ostatnie słowa wypowiedziane w filmie “Na fali”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.