Serce

Opublikowano: 04.05.2012 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Publicystyka, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 8

Kim jesteśmy? Człowiek staje się tym z czym się utożsamia. Poszukiwanie źródła myśli doprowadza do ich źródła. Wewnętrzne poczucie własnej tożsamości prowadzi do poszukiwania jej podstawy.

Wszystkie myśli wypływają z myśli/ja. Jest to pierwsza myśl jaka się w ogóle pojawia. Źródłem myśli/ja – jest Serce, które jest duchowym centrum. Umysł jest w zasadzie tylko kłębkiem myśli, które są zależne od myśli – ja. Jeśli skierujemy się do swego wnętrza odkrywamy Jaźń, a jeśli skierujemy się na zewnątrz wyłania się nasze ego i poprzez nie wszystko to co jest jego projekcją. Żadna myśl nie idzie w próżnię. Zgodnie z prawem przyczynowo-skutkowym każda myśl tworzy swój skutek. Jeśli ktoś podąży drogą swoich myśli, zostanie przez nie porwany i znajdzie się w labiryncie bez wyjścia. Każda jego myśl zrodzi następną i tak bez końca. Ale jeśli odnajdzie w sobie , gdzie w nim powstaje myśl/ja – , która jest początkiem wszystkich innych myśli – dotrze do duchowego centrum i wtedy jego ego i wraz z nim wszystkie myśli – znikną. Ego więc ginie, gdy ktoś zagłębi się w dociekanie „kim ja jestem?” Podążanie tą drogą wiedzie do zwycięstwa i do zapanowania nad myślami.

Nie ma czegoś takiego jak umysł, chociaż sferę z której się wyłaniają myśli nazywamy umysłem. Umysł jako skupisko wszystkich myśli nie może istnieć bez myśli/ja. Myśl/ja – jest uniwersalną myślą występującą przed każdą inną pojedynczą. Kiedy będziemy badać samych siebie i poszukiwać skąd ona wypływa odkryjemy jej źródło.

Jeśli ktoś poszukuje prawdziwej Świadomości nie może jej znaleźć na zewnątrz siebie. Może ją znaleźć tylko wewnątrz siebie. A to skierowanie się do wnętrza doprowadza poszukiwania do Serca, które jest siedzibą Świadomości i Świadomością samą w sobie.

Serce jest więc centrum duchowego doświadczenia i jest jądrem naszego istnienia. Jest rzeczywistą Jaźnią.

Gdy wytrwale dociekamy kim jesteśmy – dochodzimy w swych poszukiwaniach do źródła, do centrum nas samych. Gdy wszystko podczas takiego badania się rozpuści i zaniknie, pozostanie tylko rzeczywistość Jaźni.

Badanie samego siebie nie dla każdego jest łatwym zadaniem, gdyż ludzie z reguły utożsamiają się z ciałem i wszystkim co cielesne. Widzą  wszystko poprzez własną projekcję czego przeważnie wcale nie pamiętają jeśli w ogóle są tego świadomi. Zdecydowanie mniej jest ludzi, którzy utożsamiają się z umysłem, a jeszcze mniej takich, którzy zdają sobie sprawę z tego czym w istocie jest umysł. Ale nawet w tym wypadku wiedza czysto teoretyczna nie jest mądrością wynikającą z konsekwentnej praktyki. Nawet dla wytrwałych może okazać się żmudnym zadaniem. Dlatego starożytni mędrcy Indii podawali szereg zastępczych metod choć nie tak bezpośrednich, jak dotrzeć do swego źródła i odkryć w sobie Serce będące duchowym centrum człowieka.

Nie wszyscy jednak byli zgodni co do tych metod. Starożytni Hebrajczycy odkrycie duchowej sfery w człowieku traktowali dopiero jako początek duchowej ścieżki i podawali inne warunki jej realizacji.

Autor: Ro Astrom
Nadesłano do “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
-chris
Użytkownik

Artykuł jest pobieżny i dla ‘niewtajemniczonych’ będzie nie do przyjęcia.
Ale jak ktoś szuka, to zawsze znajdzie Nauczyciela.
Chrystusa, Osho (myśli spisane przez uczniów powszechnie dostępne w księgarniach), Potęga teraźniejszości – Eckhart Tolle.
To jest ścieżka naprawy sfery duchowej bezpośrednio. Można też zacząć od naprawy sfery cielesnej (Małachow, dr Ewa Dąbrowska, Tilden, Jensen, itd.)
Ale można też od sfery psychologicznej (Enneagram). Zrozumienie tego wspaniałego, holistycznego, pełnego systemu powstawania ludzkiego ego prowadzić może do tego samego celu – pozbycia się strachu, odrzucenia ego, dotarcia do Świadomości (Jaźni wg autora artykułu). Jednym słowem – Raju.

Wszystkie informacje są dostępne. Wystarczy tylko Chcieć. Wiara czyni cuda.

Yogipower
Użytkownik
Yogipower

Czuję się więźniem swojej głowy:(

shuang
Użytkownik
shuang

Kłania się Mistrz Eckhart.

zydor
Użytkownik
zydor

Cytat: “Serce jest więc centrum duchowego doświadczenia i jest jądrem naszego istnienia. Jest rzeczywistą Jaźnią.” Pytanie: Po przeszczepie również?

fm
Użytkownik
fm
Użytkownik

A jeśli ktoś szuka natchnienia w związku z sercem:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NX89pp7Z_oA

fm
Użytkownik

@zydor – po przeszczepie jest mieszanka.. nie wiesz który kawałek pochodzi od Ciebie.. albo czujesz się jakby Ci ktoś zabrał serce :P – tego chyba matka natura nie przewidziała..