O to chodzi z prawem geologicznym gorszym od wywłaszczenia?!

Opublikowano: 17.07.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5350

Projekt ustawy nr 3238 (prawo geologiczne i górnicze oraz inne ustawy) po przegłosowaniu przez Sejm w czerwcu, 13 lipca został odrzucony przez Senat. A to oznacza, że wraca do Sejmu i tym razem może zostać przyjęty na posiedzeniu 28 lipca. Ten po cichu wprowadzany projekt stanowi zagrożenie dla Polski, dla naszego życia i zdrowia.

Ta ustawa to początek lawiny niszczącej Polskę i wiąże się z wieloma innymi aktami prawnymi, o czym się głośno nie mówi, m.in. z dyrektywą CCS PE wdrażania technologii wtłaczania pod ziemię CO2 (czyli spalin). Istnieje już mapa z wydzielonymi VIII obszarami, gdzie można to w Polsce robić! Te obszary obejmują 75% kraju! Na tych terenach znajdują się zasoby wody pitnej!

Nie będzie naszej zielonej Polski – będzie tu śmietnik Europy, spalarnie śmieci, sprężone spaliny do wtłaczania, będzie pustka – na takiej ziemi nic nie urośnie. Wtłaczanie CO2 (czyli spalin) pod ziemię wyklucza możliwość poszukiwania i eksploatacji gazu ziemnego i ropy oraz wykorzystanie geotermii jako źródła energii. Potencjalny wyciek spalin to katastrofa dla środowiska. W Polsce ponoć już buduje się 70 spalarni śmieci. Będą limity wody pitnej: to będzie dramat, a likwidacja solanek i wód termalnych pozbawi nas możliwości leczenia i regeneracji.

Na terenach, o których mowa (czyli prawie wszędzie) będą nas wywłaszczać bez odszkodowania i bez możliwości odwołania się; będzie zakaz budowy domów i remontów. Wszystkie pozostałe zagrożenia przedstawione są w piśmie-proteście do posłów.

Ustawa łamie również konstytucyjne prawa obywateli do życia, bezpieczeństwa, ochrony zdrowia oraz prawa i wolności, które są określone w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka: zakaz tortur, zakaz niewolnictwa (gdy nam zabiorą własność, staniemy się niewolnikami), prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego, poszanowanie życia prywatnego.

O swoje prawa musimy się upominać, bo każda władza ma zwyczaj chodzić z prawem na skróty, gdy nie czuje się kontrolowana. Od nas dużo zależy! Dlatego wysyłajmy pisma do posłów! Podobno senatorzy byli zaskoczeni wielką ilością e-maili. Może i posłowie się opamiętają? Nie wolno im głosować przeciwko interesom narodu! Pismo z protestem do posłów napisanym przez mecenas K. Tarnawę-Gwóźdź pobierzesz TUTAJ. Apel najlepiej wysyłać wraz z mapką obszarów do wtłaczania upiornych spalin, którą pobierzesz TUTAJ.

Podając powyższe informacje korzystałam z tych materiałów, w tym z diagnozy inż. Teresy Adamskiej prezesa Stowarzyszenia Centrum Rozwoju im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Autorstwo: Jagna
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 17.07.2023 13:02

    Nie ma żadnego powodu do radości! To jest tylko takie celowe odwlekanie w czasie, rodzaj stopniowego nękania i sondowania, widocznie nie mogą potwory tego wprowadzić nagle, z dnia na dzień czy raczej z nocy na noc. Musi się przebudzić dostateczna liczba Polaków i przejąć władzę w Polsce nawet siłowo, bo inaczej potwory raz na zawsze unicestwią Polskę i wymordują lub zniewolą tych Polaków. którzy tutaj pozostaną!

  2. replikant3d 17.07.2023 18:17

    Szwęda, Pomarzyć…Ludziska są tak ogłupiałe i zadufane w sobie, że mają to głęboko w nosie. Dopiero zaczną ,, lamentować,, jak już to nastąpi. Rozejrzyj się wokół. Nosy w smarfonach i reszta nieważna. Dla nich to wszystko to niedorzeczne bzdury i NIJAK ich nie przekonasz. Dopiero jak takiego wyrzucą z własnej chałupy, to się obudzi i będzie skowyt ,, że jak to tak jakim prawem itd,,…..taka jest smutna prawda…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.