Satelita Dysona-Harropa

Opublikowano: 03.08.2018 | Kategorie: Audycje

Satelita Dysona-Harropa

Liczba wyświetleń: 933

Kosmiczne megastruktury to hipotetyczne konstrukcje, które mogą zbudować wysoko rozwinięte cywilizacje. Celem takich konstrukcji może być kolonizacja kosmosu lub pozyskiwanie większej ilości energii. Jedną z ciekawszych megastruktur jest Satelita Dysona-Harropa, służąca do wytwarzania energii elektrycznej przy użyciu wiatru słonecznego. Zdaniem naukowców z projektu SETI, najłatwiej będzie nam wykryć pozaziemskie cywilizacje, odnajdując właśnie takie konstrukcje orbitujące ich gwiazdy. Czy ludzkość będzie w stanie zbudować taką budowlę, zapewniającą wszystkim energię? A może wreszcie znajdziemy inteligentne formy życia w kosmosie, natrafiając na ślad takich megastruktur?


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.