Satelita Dysona-Harropa

Opublikowano: 03.08.2018 | Kategorie: Audycje

Satelita Dysona-Harropa

Liczba wyświetleń: 8

Kosmiczne megastruktury to hipotetyczne konstrukcje, które mogą zbudować wysoko rozwinięte cywilizacje. Celem takich konstrukcji może być kolonizacja kosmosu lub pozyskiwanie większej ilości energii. Jedną z ciekawszych megastruktur jest Satelita Dysona-Harropa, służąca do wytwarzania energii elektrycznej przy użyciu wiatru słonecznego. Zdaniem naukowców z projektu SETI, najłatwiej będzie nam wykryć pozaziemskie cywilizacje, odnajdując właśnie takie konstrukcje orbitujące ich gwiazdy. Czy ludzkość będzie w stanie zbudować taką budowlę, zapewniającą wszystkim energię? A może wreszcie znajdziemy inteligentne formy życia w kosmosie, natrafiając na ślad takich megastruktur?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o