Samolot przy lądowaniu przełamał się na dwie części

Opublikowano: 09.04.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1378

Na lotnisku w Kostaryce doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Samolot transportowy DHL przy awaryjnym lądowaniu wpadł w poślizg i obracając się zjechał z płyty lotniska łamiąc się na pół, a następnie stając w ogniu. Na nagraniu zrobionym na lotnisku Juana Santamarii w Kostaryce widać dramatyczny moment awaryjnego lądowania samolotu transportowego DHL.

Chwilę po starcie samolotu transportowego DHL, Boeinga 757-200, okazało się, że ma on usterkę systemu hydraulicznego. Dlatego pilot musiał zdecydować się na przekierowanie lotu na Kostarykę.

Po tym, jak samolot wylądował i wytracał prędkość, doszło do niespodziewanego obrotu sytuacji. Maszyna wpadła w poślizg, który obrócił ją o 180 stopni i wypadła z pasa startowego. Wtedy też złamała się na pół i zajęła ogniem, co wymagało interwencji straży pożarnej. Z podanych informacji wynika, że nikomu z załogi nic się nie stało.

Hector Chaves ze straży pożarnej wyjaśnił, jak po lądowaniu samolot wpadł w poślizg, zawrócił i złamał się na pół odsłaniając ładunek. „Jednostki były przygotowane do usunięcia pilota i drugiego pilota z maszyny. Wtedy wykorzystali pianę, aby zapobiec rozlaniu paliwa i przedostaniu się go do systemu odwadniającego” – dodał Chaves.

Firma DHL wszczęła śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn wypadku. Rzecznik DHL, Daniel McGrath powiedział, że po wypadku firma współpracowała z personelem lotniska, aby usunąć samolot, by loty mogły zostać szybko wznowione.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk

3

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.