Samobójczy atak bombowy w sądzie w Kijowie

Opublikowano: 09.07.2023 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1999

5 lipca Kijowem wstrząsnęły dwie eksplozje. Jedna miała miejsce w budynku sądu rejonowego. Ranni zostali dwaj policjanci obecni na zapleczu. Okazało się, że mężczyzna wezwany na rozprawę tego dnia, dokonał aktu samobójczego detonując materiał wybuchowy.

Według agencji AFP w dzielnicy Kijowa Szewczenskij doszło też do drugiej eksplozji. Władze nie potwierdzają, by wybuchy miały związek z toczącą się wojną. Minister spraw wewnętrznych Igor Klymenko stwierdził, że sprawca zginął w miejscu zdarzenia.

Władze ukraińskie oświadczyły, że wybuch miał miejsce w gmachu sądu w efekcie aktu samobójczego. Po eksplozji budynek sądu został otoczony kordonem policji. Jak wynika z lokalnych źródeł, mężczyzna mający stawić się na rozprawie planował ucieczkę z aresztu. W tym celu na chwilę wszedł do toalety. Podano również, że w środę policja z Kijowa odebrała zgłoszenia o eksplozji na terenie sądu.

Druga eksplozja słyszana w Kijowie nastąpiła później poza terenem sądu.

Nie zidentyfikowano rodzaju urządzenia detonującego, jakie doprowadziło do potężnych zniszczeń samego gmachu i okolicy. Od początku działań wojennych Kijów objęty jest stanem podwyższonej gotowości.

Brak istotnej informacji o przyczynie rozprawy przeciwko desperackiemu mężczyźnie. Komentarze do materiału wideo sugerują, że samobójca odmówił pójścia na front. Zastanawia dysproporcja ogromnej skali zniszczeń w wielopiętrowym budynku, dewastacja wielu pojazdów w okolicy, podczas gdy policjanci eskortujący mężczyznę „zostali ranni”. Najbardziej prawdopodobne jest ukrycie ładunku wybuchowego w toalecie, z której aresztant chciał skorzystać.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.