Rząd Kanady uważa Bractwo za terrorystów

Opublikowano: 01.09.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 382

Minister spraw zagranicznych Kanady John Baird powiedział ostatnio podczas konferencji prasowej, że Kanada nie udzieli swojego poparcia obalonemu prezydentowi Mursiemu, który „przekształcił Egipt z reżimu demokratycznego na autokratyczny”.

Minister podkreślił, że Kanada nie zgadza się z takimi państwami jak Francja, Niemcy, Anglia czy USA, które popierają Mursiego. Kraje te opowiadają się za przywróceniem do władzy wybranego w demokratycznych wyborach prezydenta, który stał się autokratą nie liczącym się z systemem prawnym kraju.

Podczas konferencji Baird obiecał również poparcie dla prześladowanych Koptów. Minister spotkał się z kanadyjskimi Koptami w ich kościele w Ottawie i wziął udział w tradycyjnej ceremonii palenia świec. Wyraził zaniepokojenie brutalnymi prześladowaniami na tle religijnym.

George Mikhail, przedstawiciel kanadyjskich Koptów, podczas spotkania za zamkniętymi drzwiami z Bairdem wyraził zadowolenie z powodu takiego podejścia władz do kwestii egipskiej. Zaznaczył, że Kanada nie musi zawieszać wsparcia materialnego dla Egiptu, jeśli zostanie ona spożytkowana na pomoc ofiarom przemocy. Kanada rocznie wspiera Egipt kwotą 10 milionów dolarów.

Opracowanie: GB, PJ
Na podstawie: www.copts-united.com, www.ottawacitizen.com
Źródło: Euroislam


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.