Rząd Kanady powinien walczyć z „radykalizacją białych ludzi”

Opublikowano: 17.02.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2027

Były burmistrz Calgary, Naheed Nenshi, składając zeznania przed senacką komisją praw człowieka, stwierdził, że rząd musi działać, aby zapobiec „radykalizacji białych ludzi” w Kanadzie, „zamiast skupiać się na islamskim ekstremizmie” – poinformował portal „Blacklock’s Reporter”.

Nenshi oskarżył też niektórych polityków o „czerpanie korzyści z radykalizacji”. „Kiedy zaczniemy mówić o radykalizacji białych w tym kraju?” – zapytał Nenshi. „Kiedy zaczniemy mówić o tym, że istnieją całe pokolenia – nie studenci, ale następna generacja – ludzie w wieku 20, 30 i więcej lat, którzy czują się bezsilni, którzy zastanawiają się nad zmianami w swojej społeczności, którzy są bardzo, bardzo podatni na radykalizacyjne przesłanie?”.

Zapytany, jakie działania powinien podjąć rząd, Nenshi powiedział, że Senat musi wydać „mocne oświadczenie” w sprawie islamofobii. „Po pierwsze, potrzebujemy mocnego oświadczenia tej komisji, że godność muzułmanów ma znaczenie i że muzułmanie nie mogą być wykorzystywani jako polityczne pionki” – zasugerował Nenshi.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 17.02.2023 17:36

    Niech ten pajac lepiej zamilknie. Żenada.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.