Rząd Egiptu nie delegalizuje Bractwa Muzułmańskiego

Opublikowano: 07.09.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 464

Decyzja o pozbawieniu ruchu Bractwo Muzułmańskie statusu organizacji non-profit nie została podjęta – poinformowano w kancelarii tymczasowego premiera Egiptu, Hazema Al Beblawiego. Egipska gazeta państwowa Al-Akbar poinformowała wcześniej, że władze Egiptu podjęły decyzję o rozwiązaniu organizacji zarejestrowanej przez Braci Muzułmanów.

W ostatnich dniach informowano, że komisja ekspertów zaleciła egipskiemu sądowi wydanie postanowienia w sprawie rozwiązania organizacji niekomercyjnej, zarejestrowanej przez ruch islamistyczny. Bracia Muzułmanie zostali zarejestrowani w marcu tego roku w odpowiedzi na oskarżenia o to, że ruch nie ma legalnego statusu.

Tymczasem egipska policja zagrodziła drogę tłumowi zwolenników Bractwa Muzułmańskiego, kierujących się do centrum Kairu. Islamiści nie podjęli prób przedarcia się przez kordony stróżów porządku publicznego i starć udało się uniknąć.

W tym samym czasie do kilku potyczek doszło w Aleksandrii. Zginął tam jeden demonstrant, a siedmiu zostało rannych. Jeszcze jeden uczestnik zamieszek zginął w Damietcie. W Tancie, gdzie policja zmuszona była użyć gazu łzawiącego, zatrzymano 20 osób.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.