Rząd chce zachęcić Polaków do dłuższej pracy

Opublikowano: 13.05.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4935

Rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy cofnął reformę poprzedniej władzy, czyli obniżył wiek emerytalny. Co prawda rządzący nie zamierzają powracać do zmian wprowadzonych przez swoich poprzedników, ale jednocześnie zamierzają wprowadzić zachęty dla Polaków chcących pracować dłużej.

Jednym z elementów „Krajowego Planu Odbudowy”, mającego funkcjonować obok „Funduszu Odbudowy” Unii Europejskiej, ma być wdrożenie specjalnych ulg podatkowych. Będą one dedykowane osobom chcącym pracować dalej po ukończeniu wieku emerytalnego. Pieniądze z obniżki podatku dochodowego zostaną w ten sposób przekazywane na Indywidualne Konta Emerytalne.

W ten sposób każdy kolejny miesiąc pracy będzie budować kapitał emerytalny Polaków. Portal Money.pl wyliczył, że senior zarabiający 3 tys. złotych brutto będzie musiał odprowadzać 17 proc. podatku, czyli około 160 zł miesięcznie. W skali roku oznacza to około 2 tys. złotych zysku. Oczywiście kwota ta będzie się zwiększała wraz z wyższymi zarobkami osiąganymi przez starszych ludzi.

Polacy na tle Europy mają obecnie pracować stosunkowo krótko, przynajmniej według oficjalnych wyliczeń. Średnio pracują około 33,6 roku, a to wynik słaby głównie na tle państw Europy Zachodniej. W Islandii wskaźnik ten wynosi dokładnie 44,9 roku, w Niemczech 39,1 roku, natomiast nawet w sąsiednich Czechach jest nieco wyższy i wynosi przeciętnie 36 lat.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.