Rusza proces izraelskich oficerów

Opublikowano: 07.11.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 583

Przed sądem w Stambule rozpoczął się proces izraelskich wojskowych, którzy w 2010 roku doprowadzili do śmierci dziewięć osób, uczestniczących w konwoju pomocy humanitarnej dla Palestyny.

Czterech byłych już oficerów izraelskiej armii, dowodziło atakiem na Flotyllę Wolności do którego doszło 31 maja 2010 roku. Żydowscy komandosi zastrzelili wówczas dziewięć osób, a ponad 50 ranili, zaś wszyscy byli obywatelami Turcji, chcącymi przełamać blokadę Strefy Gazy, aby dostarczyć do niej 10 tysięcy ton pomocy humanitarnej.

Turecka prokuratura domaga się kary dożywocia dla byłego szefa izraelskiego Sztabu Generalnego Gabi Aszkenaziego, byłego dowódcy marynarki wojennej Eliezera Maroma, byłego dowódcy sił powietrznych Amosa Jadlina i byłego szefa wywiadu sił powietrznych Awiszaja Lewiego. Proces emerytowanych obecnie wojskowych toczy się zaocznie, zaś władze Turcji liczą, że Izrael wyda ewentualnych skazanych po wystosowaniu międzynarodowego listu gończego.

Opracowanie: MM
Na podstawie: Reuters
Źródło: Narodowcy


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. lboo 07.11.2012 12:29

    Po co się tak męczyć, przecierz można drona wysłać.

  2. bocian 07.11.2012 17:21

    To się przeliczą niestety, Izrael nigdy nie wyda swoich zbrodniarzy.

  3. papamobile 07.11.2012 17:28

    Wydanie swoich to byłby niespotykany precedens w polityce Izraela. Nawet za “zasługi” Turcji w Syrii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.