Rozmowy o pokoju w Donbasie

Opublikowano: 23.12.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 453

Spotkania tzw. Grupy Kontaktowej do spraw rozwiązania kryzysu ukraińsko-rosyjskiego odbędą się 24 i 26 grudnia. Takie ustalenia zapadły podczas czterostronnej rozmowy telefonicznej pomiędzy przywódcami Ukrainy, Francji, Niemiec i Rosji. Poinformowała o tym służba prasowa prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.

W skład Grupy Kontaktowej wchodzą przedstawiciele Ukrainy, Rosji oraz separatystów z Donbasu.

Przywódcy Ukrainy, Francji, Niemiec i Rosji uznali, iż proces pokojowy w Donbasie powinien być realizowany zgodnie z ustaleniami Grupy Kontaktowej, które zapadły w Mińsku podczas spotkania 19 września. Przewidywały one wstrzymanie ognia, cofnięcie się wszystkich formacji zbrojnych na tzw. linie rozgraniczenia, wycofanie z rejonu tych linii ciężkiego uzbrojenia, wreszcie zwolnienie zakładników oraz aresztowanych.

Rozmowy Porszenki z przywódcami Francji, Niemiec i Rosji z 22 grudnia poprzedziły jego spotkania z prezydentami Białorusi i Kazachstanu. Obaj przywódcy zadeklarowali wsparcie dla gospodarki ukraińskiej oraz wyrazili przekonanie o konieczności realizacji porozumień z Mińska.

Kolejna tura rozmów w Mińsku miała się już odbyć jakiś czas temu, ale udziału w spotkaniu odmawiali przywódcy Republik – Donieckiej i Ługańskiej, wyjaśniając, że nie są przygotowani do rozmów. Politycy w Kijowie twierdzili, że odwlekając rozmowy prorosyjscy separatyści chcą osiągnąć wymierne sukcesy militarne i tym samym wywalczyć lepszą pozycję negocjacyjną.

Autorstwo: jkl
Źródło: Lewica.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.