Rowerzystka ze „śmiercią mózgu” z winy ekologistów

Opublikowano: 07.11.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 562

Rowerzystka zderzyła się z betoniarką w Berlinie w ubiegły poniedziałek. Jej obrażenia mogły zostać złagodzone, gdyby przejazd pojazdów ratunkowych nie został utrudniony przez blokujących drogę wyznawców ekologizmu.

Władze w czwartek skorygowały wcześniejsze oświadczenie, w którym poinformowały, że poszkodowana kobieta zmarła, wyjaśniając, że żyje i nadal jest leczona na oddziale intensywnej terapii z poważnymi obrażeniami. Rzecznik berlińskiej straży pożarnej potwierdził, że pojazdy służb ratunkowych z opóźnieniem dotarły na miejsce wypadku z powodu protestów ekologistów, którzy zablokowali autostradę A100.

Ratownicy utknęli w korku na „dość istotny czas (…) Akcja ratunkowa została w związku z tym opóźniona”, powiedział rzecznik Rolf Erbe. Nie zaprzeczyła temu grupa protestujących z Last Generation, która w poniedziałek wyraziła przerażenie sytuacją i zaoferowała świadczenie skierowane do poszkodowanej kobiety. Rzeczniczka Carla Hinrichs powiedziała: „Mamy szczerą nadzieję, że stan zdrowia pani nie pogorszył się z powodu opóźnienia. We wszystkich naszych akcjach protestacyjnych najwyższym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom biorącym w nich udział”.

Dwóm aktywistom grozi postępowanie karne w związku z demonstracją – ujawniła we wtorek policja. Dwaj mężczyźni w wieku 59 i 63 lat przykleili się do znaku drogowego, blokując przejazd pojazdom służb ratunkowych.

W zeszłym miesiącu karetki potrzebowały 40 minut, aby dojechać na miejsce wypadku drogowego na autostradzie M20 w Kent w Anglii, po tym jak dwóch protestujących w ramach akcji „Just Stop Oil” spowodowało zamknięcie drogi przez policję na dwa dni. Wspięli się na pylon.

Lisa Webber ze Swanley w Kent, została zabita przez pędzące BMW, kiedy zatrzymała się na poboczu autostrady, aby pomóc kierowcy pojazdu, który stracił kontrolę w niekorzystnych warunkach pogodowych. Druga kobieta w wieku 40 lat również została potrącona i zabita przez BMW. „Eko-wojownicy mogli myśleć, że to niewinny protest, ale mają krew na rękach” – powiedział Mark Heap.

Główny inspektor Mick Neville powiedział „The Sun”: „Być może nie spowodowali bezpośrednio wypadku na M20, ale gdyby ich nieodpowiedzialna demonstracja nie miała miejsca, kobiety i kierowcy furgonetki prawdopodobnie by tam nie było”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Autorstwo: „RMX News”
Źródło: MediaNarodowe.com

5

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.