Rosyjski uran bez sankcji

Opublikowano: 18.02.2023 | Kategorie: Gospodarka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1968

Sankcje sankcjami, ale… Jak podał „Hindustan Times” 17 lutego 2023 r., sprzedaż rosyjskiej technologii nuklearnej do państw zachodniej Europy poszybowała w minionym roku do poziomu nienotowanego w ciągu ostatnich trzech latach. Zjawisko dostrzega także raport Bloomberga. Rosyjskie źródła podają wzrost obrotów w tym sektorze o 20%.

Dane obnażają hipokryzję Unii Europejskiej zaciekle nakładającej sankcje w całych pakietach na Rosję. Państwowa firma Rosatom zapewnia podaż na poziomie 1/5 zapotrzebowania na wzbogacony uran niezbędny dla 92 reaktorów w Stanach Zjednoczonych. W Europie tego rodzaju generatory dostarczają energię stu milionom odbiorców. Z danych liczbowych wynika, że Bułgaria, Czechy, Węgry i Słowacja nadal opierają swoją energetykę na technologii rosyjskiej. Kraje te są silnie uzależnione od rosyjskich rozwiązań technicznych, które zapewniają 50% potrzeb energetycznych.

Węgry, wprawdzie sprzeciwiają się sankcjom, sami korzystają z energii nuklearnej czterech reaktorów technologii rosyjskiej. Ponadto trwa współpraca w zakresie budowy kolejnych dwóch.

Zachodnia Europa, pouczająca świat jak postępować z Rosją, najwyraźniej powinna spalić się ze wstydu przy tej skali hipokryzji.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 18.02.2023 18:41

    Rządzą globaliści. Unia ma tu g…..do gadania. Od początku było wiadome że te ,,sankcje,, to spektakl dla maluczkich. Pieniądz i kapitał ma w nosie moralność i przyzwoitość. Biznes to biznes. Dlatego Putin tak nabija się z Europy. Wie że ma zasoby które pozwalają mu dyktować warunki. Ukry zaś naiwnie wierzą że wygrają….szkoda słów..

  2. Fenix 19.02.2023 08:35

    Wszyscy jesteśmy powiązani niewidzialną nicią ,i współzależni od siebie nawzajem. Tak, tracimy wszyscy , i zyskujemy wszyscy w różnym stopniu, jeśli ktoś tego nie dostrzega popełnia błąd. Nie popadajmy w obłęd! Siłowo nie rozwiążemy problemów ,li tyko negocjując ze sobą w pokoju. STOP WOJNIE!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.