Rosyjska dziennikarka zamknięta w „psychuszce” na Syberii

Opublikowano: 09.07.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1150

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje dotyczące Rosji i Ukrainy mogą zawierać prawdziwe, zniekształcone lub fałszywe treści propagandowe korzystne dla którejś ze stron konfliktu.

To powrót do czasów sowieckich, kiedy władze stosowały „psychiatrię karną, aby uciszyć polityczne sprzeciwy” – powiedział Chodorkowski.

44-letnia rosyjska dziennikarka Maria Ponomarenko została zamknięta w szpitalu psychiatrycznym na Syberii po opublikowaniu w Internecie, że „zdrowi ludzie są za pokojem na Ukrainie”. Władze oskarżają ją o rozpowszechnianie „fałszywych wiadomości” o wojnie, którą wolą nazywać „specjalną operacją wojskową”.

Ponomarenko dzieliła się opinią na kanale Telegram. Jej publikacje krytykowały siły rosyjskie za zbombardowanie teatru dramatycznego w Mariupolu w kwietniu; zginęli cywile. Rosjanka napisała: „Nie można milczeć, wiedząc o śmierci tysięcy niewinnych ludzi”.

Ponomarenko została po raz pierwszy aresztowana w Petersburgu w kwietniu za krytykę armii. Niedawno została przeniesiona tysiące mil na Syberię do zakładu psychiatrycznego z czasów sowieckich na miesiąc „badań”. Nie wolno jej przyjmować gości ani nawet otrzymywać listów od przyjaciół.

Jeden z czołowych krytyków Putina, Michaił Chodorkowski, niegdyś najbogatszy człowiek w kraju, dopóki nie został aresztowany za sprzeciwienie się Putinowi, powiedział, że sprawa Ponomarenko to powrót do czasów sowieckich, kiedy władze stosowały „psychiatrię karną, aby uciszyć polityczne sprzeciwy”.

Raporty mówią, że jedną z jej córek, lat 16, uczyniono świadkiem oskarżenia. Jej prawnik Siergiej Podolski potwierdził doniesienia, mówiąc: „Śledczy przesłuchiwali nieletnie córki Marii, a zeznania jednej z nich stały się dowodami przeciwko jej matce”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: ReclaimTheNet
Źródło: MediaNarodowe.com

7

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.